Čerstvé bylinky doma

Máte doma krásnou slunnou kuchyni a moc rádi vaříte, pečete a vytváříte kouzelné kombinace pokrmů. Používání čerstvých bylinek je pro vás každodenní radostí. Když bydlíte na baráku, není problém mít krásnou prosperující bylinkovou zahrádku. Můžete si vytvořit krásný bylinkový záhon, a když budete potřebovat tak si vždy natrháte čerstvé bylinky. Máte je po ruce, ale vždycky není vhodné počasí na to, abyste šli na zahradu. Může pršet a záhon bude blátivý. V takovém počasí se vám do zahrady nechce. Mi vám doporučíme místo, kde můžete mít bylinky stále po ruce, aniž byste museli ven. Tento druh zahrádky můžete mít v rodinném domku, ale i v panelovém bytě. Stačí se jen nechat trochu inspirovat a fantazie si pohraje s vašimi myšlenky.

bylinky

Bylinky se dají pěstovat i v truhlíku, kde můžete sesadit několik druhů bylin do jednoho velkého truhlíku. Vůbec se nemusíte seskupení bylin bát. Jen dávejte pozor na velikost bylin, Některé dorůstají většího vzrůstu a žádají si více prostoru. Máme ideální volbu na umístění bylinkového záhonku v truhlících. První volbou je parapet v kuchyni, který je umístěný přímo nad dřezem. Budou mít dostatek slunečního svitu a na zálivku to budete mít blízko.

kuchyň

Další variantou je umístit truhlíky do zavěšení na stěnu. Stačí vám jednoduchá trubková garnýž, na kterou pomocí háků zavěsíte truhlíky. Může zvolit místo blízko kuchyňské linky. Je to skvělá varianta, když nemáte okno v kuchyni nebo málo prostoru na kuchyňské lince. Květináče tak budou viset a nebudou zabírat žádný prostor. Do bylinkové zahrádky si můžete vysadit vše, co máte rádi. 4erstvou bazalku na čerstvé rajčatové saláty, tymián na maso, petržel do brambor a vývarů. Stejně tak můžete mít mátu a meduňku. Ty jsou vhodné do letních domácích limonád, které vás krásně osvěží. Vypěstujte si, co máte rádi vy a vaše rodina.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru