Koupelna má svůj šarm

Je pravdou, že mnohdy se skutečně jedná o druhou nejmenší místnost, která je ovšem plně využívaná. Vzhledem k tomu, že je zde zvýšená vlhkost, tak je třeba dbát na její vybavení a vhodný materiál, případně doplňky, které se postarají o odvod vlhkosti. Nicméně může mít skutečně mnoho podob a hodně bude záležet na tom, kdo ji bude vybavovat. Existuje totiž několik stylů, které se skvěle hodí, i do našich koupelen. Rozhodně bychom se neměli nechat svazovat konvencemi a zkrátka si vybrat takovou, která bude odrážet naši jedinečnou osobnost a styl. Poté získá správný šarm, který nám bude zajisté plně vyhovovat.na pohled malá a upravená koupelna

Pár rad se vždycky hodí

Při zařizování koupelny máme přirozeně vše naplánovat a také je celkem logické, že se vše bude odvíjet od volného prostoru. V rodinném domě si můžeme vyhradit pro ni klidně prostor tak velký jako bude například ložnice, to se nám ovšem v panelovém nebo bytovém domě nepodaří.

  • Větší obdélníkové formáty keramických obkladů opticky zvětšují prostor. Když zvolíme například světle šedé v kombinaci zelenkavé či světlounce modré barvy, která bude použita na zem, tak chybu neuděláme. Skvěle vše doladíme dřevem nebo jeho dekorem.
  • Menší čtvercové formáty či mozaiky, které budou mít barvu asi tak jako vypadající šupinky kapra, pro změnu oživí neskutečným způsobem prostor. Je pravdou, že spíše vyniknou tyto obklady ve větších prostorách. V menších udělají spíše parádu, když se jimi zkrášlí jen například jedna stěna a to ještě u zrcadla nebo u sprchového koutu.
  • Nesmíme se bát dřeva, skla či kamene, to všechno se dnes vyrábí díky moderní technologii tak, že zkrášlí koupelnu a zároveň se jedná o odolný materiál.

velká a prostorná koupelna

  • Rozhodně bychom si měli rozmyslet rohovou vanu do malé koupelny. Opticky se nám sice může zdát, že ušetříme místo, bohužel opak bude pravdou. Pokud jsou prostory menší, není třeba se zdráhat a do koupelny si lze bez obav pořídit vanu na nožičkách.  
  • Kdo váhá mezi sprchovým koutem a vanou, tak z praktického hlediska bude vždy vítězit sprchový kout. Je daleko úspornější na spotřebu vody a dokonce praktičtější na přístup a používání.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru