Kde uschovat elektroměr

Výstavba rodinného domku je sen mnohých a samozřejmě vše je spojeno s náročnou prací, projektem a vybavováním. Je pravdou, že jako kapkou v moři je samotný rozvaděč, ale bohužel bez něj se neobejde nikdo. To samozřejmě platí například i v případě rekonstrukce, kdy staré objekty jsou vybaveny materiálem, který se v současné době již ani nepoužívá. Tyto rozvaděče spíše budí hrůzu a dokonce některé si z nich ani nebudou rozumět s vaší moderní technologií.

rozvaděč

O výměnu se samozřejmě postará profesionál a rovněž je nutné zažádat dodavatele elektřiny o povolení, případně i o možnost přestěhování na jiné místo. Dříve se například třífázový dvoutarifní rozvaděč dával přímo na dům, a to ještě za plot, což zase nebylo dost dobře přístupné pro pracovníky, kteří provádí odečty. Poté se mohou majitelé rozhodnout, že například celou skříňku přestěhují a umístí ji tak, aby byla součástí plotu, avšak přístupná zvenčí.

Třífázový dvoutarifní elektroměrový rozvaděč

Jedná se o rozvodné a měřící zařízení elektrického proudu. Vždy se jedná o certifikovaný a testovaný produkt podle norem ISO 14001 a ISO 9001, který prošel technickou zkouškou, tudíž je plně vyhovující po technické stránce. Na vás je, abyste se rozhodli, který typ bude vyhovovat vám, protože v nabídce je několik verzí. Rozdělují se podle počtu elektroměrů.

  • Jednoelektroměrový E2R je určený pro měření spotřebované energie jednoho odběrného místa, který má větší odběr. Patří sem například rodinný dům.
  • Dvouelektroměrový třífázový dvoutarifní rozvaděč 2E2R je vhodný například pro dvě odběrná místa, dva domy.
  • Trojelektroměrový třífázový dvoutarifní rozvaděč 3E2R je ideální pro řadové výstavby tří odběrných míst.
  • Čtyřelektroměrový třífázový dvoutarifní rozvaděč 4E2R, rovněž se doporučuje pro řadové výstavby, pro čtyři odběrná místa, která mají větší odběr elektrické energie.

Každý z nich má ještě další provedení, podle kterých si můžete vybrat odpovídající rozvaděč a rozhodnou vaše priority nebo možnosti.

dvoutarifní rozvaděč

  • Samostatný rozvaděč, který se umístí na plot, zeď nebo sloup atd.
  • S kabelovým prostorem, kdy se dá lépe manipulovat s kabely.
  • S pilířem pro upevnění na beton s kotvami.
  • S pilířem a zemním dílem.
  • S pilířem a zemním dílem s kabelovým prostorem, pro zahrabání do výkopu bez potřeby betonáže.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru