Důkladně promyslete osvětlení

Jak správně vybrat to pravé osvětlení do ložnice? Je to složité, protože existuje strašně moc druhů osvětlení. Můžete mít závěsné lustry, bodové osvětlení stropní nebo podlahová, závěsné lampy stropní a nástěnné, zářivková svítidla. To není zdaleka všechno. Ještě musíte promyslet, zda chcete mít světlo výkonné nebo vám stačí například kouřová žárovka. Neboť tento druh osvětlení bude jemnější a komornější. Ovšem jestli máte v ložnici vestavěné skříně s oblečením, není toto osvětlení vhodné. Nebudete mít tak dostatek světla ve skříni.

osvětlení

Řešením je osvětlení do skříně nebo pořídit jiný druh osvětlení. Hodně rozšířené je dnes místo klasických žárovek ledkové osvětlení. Vydává daleko větší svit a šetří vám energii. Ledkové osvětlení je úspornější. Ovšem i žárovky už mají určitou úsporu, záleží na vašem výběru. Tak jaké osvětlení zvolíte vy? Co máte v ložnici. Když najedete na některý obchod s osvětlením, nebudete se stačit divit kolik je druhů. Mají různý styl přidělání. Mohou být pouze na zachycena na očko nebo na navrtání do zdi. Rozhodně dávejte pozor na to, aby vám zvolené osvětlení do místnosti pasovalo. Musí krásně zapadnout do interiéru.

ložnice

Nesmí být moc výrazný anebo naopak musí být chloubou. Spousta lidí v dnešní době volí rustikální styl, kdy vám ze stropu visí pouze žárovka s pěkným uhlazeným zakončením. Visící žárovky jsou velice moderní. Mohou být vázány i na pěkném kusu dřeva nebo na železné konstrukci. Nebo můžete zvolit nenápadný kruh, který bude mít na šířku jen několik centimetrů Nenápadný ledkový kruh, který má mléčně zbarvený kryt. Spline s bílým stropem. Nebude do zbytku interiéru vůbec zasahovat. Nezvyklostí je podlahové osvětlení, které vám dodá jiný druh osvětlení než stropní. Důkladně přemýšlejte, není to rozhodnutí na pár minut. Osvětlení vám bude nějakou dobu sloužit, než se pustíte do další rekonstrukce.

 

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru