Stále bílé prádlo

Určitě jste se již setkali s tím, že bílé prádlo každým praním ztrácí svou bělost. Stále si dáváte pozor, abyste bílé prali samostatně a nepřipletla se vám tam jiná barva. Někdy stačí jen jedna malá ponožka a prádlo je po vyprání například růžové nebo našedlé. Zabránit se tomu dá jednoduše. Musíte být více obezřetní při vkládání prádla do pračky. Jak zajistit, aby prádlo neztratilo svou čistotu a bílou záři? Některé kousky ve vašem šatníku jsou vaše oblíbené. Jak jim zajistit stálou krásu, jako když jste je v obchodě viděli poprvé. Okouzlily vás a zamilovali jste se do nich. Jejich bělost vás dostala. Máme několik jednoduchých rad.
Je několik spekulací o různých přípravcích, ale mi si řekneme, co je vyzkoušené a dlouhá léta používané.

soda

  • První co jsme vyzkoušeli je jedlá soda. Do každého praní se přidá malé množství prášku jedlé sody a ta vám zaručí, že se barva prádla nezmění. Dnes už se dá koupit soda přímo na praní. Princip sody je takový, že změkčuje tvrdost vody. A zamezuje tak vodnímu kameni usazování na vašem prádle. Šedý povlak na vaší bílé halence není totiž nic jiného než usazený vodní kámen, který se dostal při praní do struktury vláken všeho prádla. Každý kus prádla při praní na sebe nabaluje mikro částečky vodního kamene a prádlo tak ztrácí na své zářivé barvě. Soda tvrdost vody zmenší a je menší pravděpodobnost navázaní mikro částeček na jednotlivá vlákna vašeho prádla. Změkčení vody prospěje i vaší pračce. Nebudete se vodní kámen v bubnu pračky usazovat a prodlouží tak její životnost.

bílé prádlo

  • Další vychytávkou je citronová šťáva. Ta umí u bílého prádla taky zázraky. Některé bílá trička nebo halenky, se v oblasti podpaží častým nošením žlutí. Žluté skvrny nejdou vyprat a halenky pak vypadají blbě a nemůžete je nosit. Ovšem když přidáte k prádlu citronovou šťávu, skvrn se krásně zbavíte. Zároveň bude vaše prádlo krásně vonět osvěžující vůni citrónu.
  • Někteří radí například vyzkoušet prášek do pečiva nebo kuchyňskou sůl. Rozhodně to stojí za vyzkoušení.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru