Jak vybrat ideální stínění oken

Jedním ze stále oblíbenějších prvků pro možnost zastínění oken, jsou žaluzie. Současní výrobci nabízejí celou řadu typů, mezi kterými si můžete vybrat přesně to pravé do svého domova nebo i do kanceláře. Moderní žaluzie jsou řešené tak, aby byly nejen funkční a praktické, ale zároveň dodávaly interiéru patřičný styl.

aluzie

  • Ať už vyberete klasické horizontální nebo vertikální žaluzie, vždy budete mít jistotu elegance a nadčasovosti.

Žaluzie nemají ale pouze za úkol chránit váš interiér i jeho obyvatele před dotírajícími slunečními paprsky. Například venkovní typy žaluzií mohou pomoci snižovat spotřebu energií a také plnit bezpečnostní funkci. Tohoto praktického prvku se nemusejí vzdávat ani majitelé bytů se střešními okny. Střešní žaluzie jsou řešené tak, aby bylo umožněno pohodlné ovládání u všech druhů střešních oken.

  • o Výhodou moderních typů žaluzií je také to, že si můžete vybrat, zda budou ovládány ručně anebo zvolíte elektrické ovládání.

Žaluzie posílí termoregulační efekt

Nejběžnějším typem interiérového zastínění jsou tradičně horizontální žaluzie. Díky tomu, že jsou lamely vyrobeny z hliníku, a tudíž velice lehké, je ovládání snadné a bezproblémové. Navíc je tento materiál vysoce odolný vůči všem vlivům.

  • U hliníkových horizontálních žaluzií si můžete zvolit typy lamel, způsob uchycení a také ovládání.

Mezi exteriérovými žaluziemi jsou nejpoužívanější předokenní venkovní žaluzie, které mají za úkol především chránit před povětrnostními vlivy. Navíc disponují vysokým termoregulačním efektem. Tento typ žaluzií se hodí především k zastínění rodinných domů a administrativních budov.

stinicitechnika

  • o Venkovní horizontální žaluzie v uzavřeném stavu vytvářejí celistvou stínící plochu a tím pádem zvyšují termoregulační a termoizolační vlastnosti celé budovy.
  • Výsledkem je úspora energií.

Předokenní venkovní žaluzie vytvoří ideální klima v interiéru, a navíc ušetří náklady za klimatizaci. Tento efekt je docílen především tím, že je možné regulovat množství slunečních paprsků, které dopadají do interiéru. Správně nastavené lamely umožní také větrání místnosti.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru