Balkonová zahrada


Mrzí vás, že bydlíte v panelovém domě a nemůžete mít krásné posezení na zahradě. Dřevěná pergola, krásný masivní dřevěný stůl a pohodlné židle. Každý slunný den snídat na terase a užívat si krásného počasí. Je to zlo, ale nedá se nic dělat. Nebo dá? Jestli máte bytový dům s balkonem nebo moderním provedením lodžie, můžete si vytvořit podobné krásné prostředí, které vám vytvoří podobné podmínky jako byste byli na zahradě.

balkon

Dáme vám pár inspirací, jak si zajistit krásné útulné místo na váš odpočinek. Doplníme ho zelenými rostliny a vytvoříme kouzelné zátiší vaší balkonové zahrady. Co budeme potřebovat. Do klasického balkonu budeme volit malé posezení pro dva ve stylu malého kovového stolku s židličky nebo sklápěcí stůl, který by byl přidělaný buďto k balkonu nebo k bytovému domu. Je vhodné volit židle, které se dají složit, aby nezabíraly prostor, když nebudou zrovna potřeba. Jestliže máte balkon větší ve variantě lodžie, dá se vyřádit trochu více. Na sednutí se dá zvolit matracové sezení. Nevíte, co to znamená? Mi vám to přiblížíme. Dá se vytvořit pomocí europalet. Když umístíte dvě na sebe a vytvoříte zadní opěrnou část, máte hotovo. V dnešní době je tento styl posezení a nábytku velmi moderní. Když zvolíte opalovanou možnost s nátěrem olejovým, vytvoří vám krásný nábytek. Můžete pak v tomto duchu zůstat a vyrobit si z palet police na bylinky či květiny. Na palety seženete matrace, které jsou prodejné přímo na tento druh nábytku. Nebo můžete kouknout po něčem co je určené na zahradní nábytek. Určitě něco vhodného najdete.

lodžie

K takovému pohodlnému posezení volíme nižší stolek, aby byl pěkně po ruce. Když budete šikovní, zvládnete ho vyrobit podobně, jako sedací soupravu. Bude ze stejného designu a materiálu. Krásně se budou k sobě hodit. Když ještě balkon doplníte policemi na bylinky a další vhodné zelené rostliny nebo zeleninu, bude to krásné místo na odpočinek. Do truhlíku na takový balkon se dají zasadit rajčata, papriky a spousta bylinek. Budete mít tak čerstvou zeleninu a bylinky hned po ruce. Nemusíte se bát ani některého ovoce jako jsou jahody, kanadská borůvka nebo maliny. Pak už jen stačí doplnit světýlky na solární panel. Tak zajistíte romantické večerní osvícení a krásné zátiší. Budete nadšení ze svého balkonu.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru