Výhody hliníkových okenních systémů


Jedním ze stavebních materiálů, který je v mnoha ohledech nepřekonatelný, je bezesporu hliník. Tento materiál nevytlačily ani plasty, které v minulých desetiletích zažívaly svůj velký rozmach. Hliníkové systémy se využívají na výrobu otvorových výplní, lehkých obvodových plášťů či hliníkových světlíků s odvodem tepla a kouře.

hliníková okna

 • Hliník se ve velké míře používá na výrobu oken Pruniwerk.
 • A to především pro prosklené fasády většího rozsahu.
  • Je to ideální materiál v případě, že mají být rozsáhlé okenní sestavy samonosné nebo nesené pouze štíhlou nosnou konstrukcí.

Oproti zmíněnému plastu mají další výhodu. A tou je prakticky bezúdržbovost. Hliník nestárne tak rychle jako plast a nevadí mu ani silné UV záření, které dokáže právě plastové prvky celkem rychle zdevastovat.

Proč se rozhodnout pro hliníková okna

Důvodů, proč zvolit pro výrobu oken právě hliník, může být hned několik. Je pravda, že hliníkové konstrukce jsou více finančně náročnější nežli jiné materiály, ale výhody rozhodně převažují.

okna z hliníku

 • Posuďte sami:
  1. Vysoká odolnost a pevnost– minimální opotřebení, odolnost vůči povětrnostním podmínkám.
  2. Hliníková okna Ostrava se ani po letech nedeformují.
  3. Možnost velkých rozměrů– velké rozměry plast ani dřevo od určité hranice ve výrobě okenních konstrukcí už nedovoluje. Hliník takové omezení nemá.
  4. Elegantní vzhled– hliníkové profily jsou štíhlé a tím pádem působí subtilním a elegantním dojmem.
  5. Nízká hmotnost– lehké hliníkové konstrukce nezatěžují samotnou stavbu a také se s nimi při instalaci dobře manipuluje.
  6. Barevná variabilita– hliník je možné povrchově upravovat práškovým lakováním (komaxit), laminováním fóliemi s dřevěným dekorem nebo barevným tónováním. Další možností je nechat v původní podobě.
  7. Dostatek světla– díky tomu, že mají hliníková okenní křídla tenčí rámy, propouštějí daleko více světla.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru