Zabavte děti výrobou vánočních dekorací

Není jiné inspirativnější období, kdy můžeme rozvinout naše romantické cítění než období předvánočních svátků. Někdo může namítnout – a co Valentýn? Jistě, svatý Valentýn nás také inspiruje, ale bohužel ne všichni ho máme s kým slavit tak, jak si představujeme. Kdežto advent se přímo nabízí k vzájemným setkáním. Máme otevřenou náruč a otevíráme i naše srdce, abychom uvítali rodinné příslušníky, přátele, sousedy a známé. Bohužel dnešní doba plná zákazů a omezení nám neumožňuje vánoční setkávání, pokud chceme dodržet všechna nařízení.

hnědá vánoční dekorace

Nemusíme ale smutnit. O to více se můžeme těšit na dobu, kdy padnou zákazy shromažďování a s přáteli dodatečně oslavíme cokoliv bude zrovna v pořadí.
Udělejme si letošní Vánoce přesto krásné. Všude přítomná a zmiňovaná Covid-19 opatření nás donutila k tomu, co leckdy sami nedokážeme, a to zastavit se. Najednou zůstáváme sami nebo v úzkém rodinném kruhu. A možná se začínáme více poznávat. A tady začíná být někdy problém. Namísto toho, abychom se společně všichni těšili na svátky, které přicházejí jednou do roka, jsme podráždění z toho, že najednou trávíme doma spoustu času. Zpříjemněte si ho báječnými vánočními dekoracemi, které zútulní váš domov. Ti šikovnější si je mohou vyrobit sami a není to až tak složité, jak se na první pohled zdá.

vánočně ozdobená jedlová větev

Vyrazte s dětmi na procházku do lesa. Děti se zabaví, proběhnou na čerstvém vzduchu a společně s vámi nasbíráte borové větvičky, různě tvarované kamínky, šišky, cestou z lesa třeba i zapomenuté šípky. Pak už stačí mít základní polystyrenový věneček, který si koupíte v květinářství, tavnou pistoli a můžete začít zdobit. Děti se jistě rády přidají a strávíte spolu krásné pohodové chvíle při vytváření vánočních dekorací.  Anebo spojte čtyři malé borové šišky, mezi ně vložte vánoční svíčku, přizdobte stříbrnou mašličkou a svícínky rozestavte po bytě.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru