Oživte svůj byt díky nápaditým dekoracím

Zdá se vám bydlení fádní a cítíte, že by to chtělo změnu, ale na velkou přestavbu nábytku, natož malování anebo tapetování nejste připraveni a po pravdě řečeno, se vám do toho před Vánoci ani nechce? Přesto máte pocit, že by to NĚCO chtělo? Pak nekompromisně vyhoďte věci, které vám v bytě už jen zabírají místo a nedělají vám radost. Anebo ještě lépe – darujte je někomu jinému, kterému radost udělají.
Na keramické hrnečky s pokličkou jen usedá prach, sdílely s vámi prostor léta a letos jste si jich najednou všimli natolik, že si výklenek bez nich dovedete dost dobře představit? Vyndejte všechny věci, ke kterým máte přesně takový vztah.

pokoj ve vánočním stylu

Omyjte je, vyleštěte a buď je okamžitě darujte anebo, pokud nenajdou upotřebení, naskládejte je opatrně do krabic, převažte stužkou a poznamenejte na obal, co se v bedně nachází. A v příhodnou dobu je můžete věnovat třeba charitě, útulkům anebo uspořádejte v létě se známými ve vaší obci nebo okrsku bazar a vzájemně se potěšte prodejem a nákupem jiných drobností. Ceny mírné, radost velká.
Oživte byt obrázky, které vypovídají o vašem rodinném životě anebo je obměňte. Vyměňte staré fotky za novější. Anebo udělejte razantní změnu. Vaši ratolest či vnoučátko si nechte doslova a do písmene vymalovat. Ručně vykreslený originál vašeho dítěte jen tak někdo nemá! Máte hodně fotografií?

fotografie dětí v hezkém rámečku

Pak si večer sesedněte a vytvořte za spolupráce celé rodiny koláž, na kterou se budete dívat nejen v obývacím pokoji, ale vytvořte dětem koláž, kde budou hrát hlavní roli ony a pověste ji na zeď nad jejich postýlku do dětského pokoje. Budou usínat se spokojeným úsměvem a jejich sny budou protknuté veselými vzpomínkami.
I drobnými nákupy ozvláštníte prostor, který obýváte. Někdy stačí opravdu jen málo. Třeba když změníte potahy na polštářky, které jsou volně poházené po sedací soupravě. Vánoce nabízejí přímo bombastickou změnu. Převlečte je do Santa Klause, vánočního stromečku nebo zářících dárečků, jejichž mašličky budou z polštářků volně viset. Dekorace k nezaplacení!

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru