Je lepší kvalitní řemeslník nebo firma?

Pokud rekonstruujete, jistě jste tuto otázku řešili a možná jste se bohužel napálili. Dnes sehnat kvalitního, a hlavně spolehlivého řemeslníka, je kumšt. Nejlepší je, když k vám do rozdělaného bytu zavítá osvědčený zedník, kterého pozvete na doporučení kolegy ze zaměstnání nebo přátel, či někoho jiného z rodiny. To bývá z poloviny vyhráno, protože vám doporučí jen toho, který u nich doma odvedl skutečně kvalitní řemeslnou práci. Ledaže by se vám chtěl někdo pomstít a doporučil vám nějakého šmudlíka. Ale to se snad nestává.

malíř natírá zeď

Dobrá, zedník s vámi sjedná práci, sepíše smlouvu, obloží vám koupelnu podle vašich představ, možná i dodá vizualizaci, jenže hlavně u starých bytů je třeba připravit i „novou elektřinu“ a tudíž rozvody elektřiny spojené s novým jističem, který vše zvládne. Protože do domácnosti přibyla nová automatická pračka, sušička prádla a další moderní spotřebiče. A k němu musíte přizvat instalatéra a vše sami sesynchronizovat.
 Velká rekonstrukce zasluhuje práci ověřené firmy, která dokáže zajistit všechny řemeslníky, a to jak šikovného zedníka, kvalitního obkladače, svědomitého elektrikáře anebo zručného instalatéra, který si dovede poradit za každé situace.

obkladač kontroluje položení dlažby

A hlavně znají dnešní moderní vychytávky a poradí vám, co si máte koupit a na co je lepší zapomenout. Laik se moc nedokáže orientovat v dnešních nabídkách a kvalitách výrobků. Odborník vám poradí filtr na vodovodní baterii, který dokáže odstranit jak z teplé, tak i studené vody chlor. Anebo pokud máte malé děti, na trhu jsou termostatické vodovodní baterie, které mají pojistku a když kohoutkem otočí malé dítě, nemůže se stát nehoda, aby se opařilo horkou vodou.
Vy určitě nemusíte vědět, jaké výrobky existují na trhu. Od toho jdou tu profesionálové, aby vám doporučili a poradili. Oslovte ty správné lidi, předestřete jim svou vizi, vyslechněte je a nechte si poradit.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru