Rady, jak zařídit dětský pokoj. Znáte je?

V dětském pokoji tráví dítě více času, než by se na první pohled mohlo zdát. Jedná se o místo, které je určeno k odpočinku, lenošení, ale i hraní a rozvíjení se. Právě zde se dítě učí motorice a kreativitě a samotné vybavení by tomu mělo samozřejmě odpovídat. Na druhou stranu patří dětské pokojíčky v řadě interiérů mezi ty nejmenší. Jak je možné uspořádat i malý interiér, využít každý metr čtvereční plochy a proměnit ho prostor, kde se dítě bude cítit příjemně a bezpečně?

baby-boy-3368017_640

Stejně důležité je ale i myslet do budoucna, dítě velmi rychle roste a je proto dobré vybírat z dětského vybavení, které však poroste společně s dítětem. V obchodech s nábytkem v kategorii – dětský pokoj na podobné vybavení jistě narazíte. Má tu výhodu, že je vyrobeno z kvalitních materiálů a jednotlivé moduly je možné v průběhu let měnit. Je sice pravda, že neudělají stejnou parádu jako třeba postel ve tvaru auta nebo hradu, ale na druhou stranu je nebude zapotřebí za pár let kompletně vyměnit.
 
Osvědčené materiály, které vydrží dětské skotačení
Dítě je v kontaktu s okolním nábytkem daleko více než dospělý člověk, výběr materiálů do dětského pokoje je tedy klíčový. Navíc v prvních měsících dítě zkoumá převážně pusou, vše musí náležitě ocucat a olízat…a to včetně nábytku. Materiály v dětském pokoji by tak měly být zdravotně nezávadné a splňovat přísná kritéria, která jsou na dětský nábytek kladena. Přímo nevhodné jsou takové, které jsou studené na dotek, případně obsahuj škodlivé chemikálie.

Chlapecký pokoj
 
Neutrální barvy, které opticky zvětší prostor
Základní vybavení dětského pokoje by se mělo skládat z jednoduchých prvků, které je možné ozvláštnit pomocí výraznějších doplňků. To platí i o stěnách, volte tlumené jemné barvy, které zbytečně neruší pozornost. Bílé plátno je možné ozvláštnit za pomoci nejrůznějších samolepek a obrázků třeba s pohádkovými motivy.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru