Rašeliníková tyč

Máte doma krásné živé rostliny? Některé jsou plazivé a díky jejich svěšení nedocílí bez správné podpory své plné krásy. Dnes si řekneme jak vytvořit jednoduchou krásnou podporu pro plazivé pokojové květiny. Existují například kokosové tyče, které mají stejnou funkci, ale jejich vzhled je nevkusný a u zelených květin nevypadá vůbec dobře. Jako dekorační podpora poslouží, ale se vzhledem nebudete spokojeni. My vám řekneme jak na vlastní živou výrobu. Je to zcela jednoduché a zvládne to každý. Tyč budeme vyrábět ze živého zeleného rašeliníku, pletiva s malými očky, drátkem, perlitem, keramzitem a síťkou na hmyz, která za normálních situací slouží do oken. Nejprve pěkně očistěte rašeliník, aby v něm nebyly žádní nežádoucí živočichové, jako jsou mravenci, nebo pavoučci.

rašeliník

Nastříháme se pletivo o délce, kterou chcete zvolit jako podporu. Pletivo vysteleme rašeliníkem po celé jeho délce. Nastříháme širší pruh sítě na hmyz, do které namícháme perlit s keramzitem a trochou rašeliníku. Tento střed podporné tyče nám bude držet vlhko a zajistí rašeliníku dostatek vzduchu. Síťku sešijeme do jednoho dlouhého hada. Pak už jen zbývá spojit pletivo drátkem a je vše hotové. Pečlivě drátem zašijeme pletivo a celou podpornou tyč zasadíme do květináče s plazivou květinou. Nejlepší je terakotový květináč. Je dostatečně těžký a tyč krásně podrží. Už jen stačí kvalitní zeminu pro pokojové rostliny promíchat s perlitem.

plazivá pokojová rostlina

Zasadit plazivou květinu s krásnými kořeny a máte vyhráno. Tento typ tyče rosíme rozprašovačem a udržujeme ho vlhký. Můžeme polévat vodou, nejlépe z vrchu tyče. Podporný tyč je krásně zelená a kytka vedle ní vypadá skvěle. Vytvořte si takové krásky i ke svým rostlinám. Rozhodně nebudete litovat. Stojí to za to a váš rostliny to podpoří v růstu. Budou mít dostatek vlhkosti. Dekorační podpora pro vaši domácnost.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru