Návrh designu kuchyní z prodejny anebo od designéra?

Dnešní kuchyně už nejsou to, co bývaly. Každým rokem nastupují nové trendy, stále modernější elektrické spotřebiče do kuchyně, návrháři se předhánějí ve 3D návrzích.
Co je pro zákazníka výhodnější – nechat si udělat návrh designu kuchyně od specialisty designéra anebo přímo v kuchyňském studiu? Pokud vy sami nemáte problém s představivostí, znáte materiály a jejich použití, dovedete kombinovat barvy a netlačí vás čas a už vůbec nechcete, aby vám do vašich představ někdo mluvil, pravděpodobně ani nevyužijete služeb kuchyňského studia, natož designéra.luxusní nerez sporák v kuchyni
Ale zákazník, který nemá volný čas, aby pobíhal po prodejnách a sháněl kuchyni, která se mu bude líbit včetně příslušenství anebo surfoval po internetu, ten raději zvolí návrh designéra anebo si nechá vyprojektovat návrh kuchyně přímo v kuchyňském studiu.
Prodejny s nábytkem, které se věnují mimo jiné i prodeji kuchyní, vám udělají návrh zdarma či za mírný poplatek, který odečtou, pokud si kuchyni u nich poté zakoupíte. Prodejny mají totiž zisk z prodeje kuchyně, tak si mohou dovolit vám projekt vypracovat zdarma. Takže tato služba kuchyňského studia je pro zákazníka velice lákavá. Kdežto architektovi designérovi budete muset za tuto službu zaplatit stejně jako za každou jinou.
Jednoznačně z výše popsaného vychází lépe služba kuchyňského studia. Ale nechvalte dne před večerem. Ve studiu vám zhotoví zpravidla návrh kuchyně, který s vámi sice projednají, vy budete ti, kteří si nadiktují, co vše budou v kuchyni chtít a potřebovat. Jenže většinou už neřeší doplňky, výmalbu, typ a druh podlahy, obložení, a to vše by mělo být stylisticky upravené tak, aby vám vše ladilo a bylo vám ve vaší kuchyni dobře.ostrov s varnou deskou v kuchyni
Kdežto designér se vás nejdříve vyptá, zjistí vaše návyky, zda máte děti, pro kolik lidí budete vařit, kolik času trávíte v kuchyni, i na takové detaily se zeptá – zda jste levák či pravák, jaká je vaše výška kvůli stanovení výšky pultíků. Nejdřív s vámi diskutuje a až poté navrhuje. Chce také vidět prostor, do kterého chcete kuchyň umístit a hlavně – řeší celkový design, tzn. to, jak bude i vaše kuchyň navazovat na další místnosti a jak s nimi bude sladěná.
A na vás je, zda budete volit službu kuchyňského studia anebo profesionálního designéra.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru