Jaro a příprava na něj

Blíží se krásné období, kdy nám všechno venku začíná kvést a škaredé zimní období konečně ustupuje. Jsou první jarní dny a sluníčko se prodírá skrze mraky. První jarní sluníčko má velkou sílu. Musí probrat celou krajinu k rozkvětu. Lidé vychází ven a jen tak se sluní, aby po zimě načerpali energii. Ptáčci se nám vracejí a jejich zpěv se rozléhá po okolí. V tomto období máte jedinečnou možnost začít s jarní výzdobou a úklidem domu či bytu. Výzdoba váš interiér krásně oživí a naladí vás na příjemné dny. Spoustu výzdoby můžete využít z přírodních materiálu, které doplníte barevnými stužky a kraslicemi. Neboť prvními jarními svátky jsou Velikonoce. Svátek, který vítá u křesťanů zmrtvýchvstání Krista a uvítání příchodu jara.


barvení vajíček

Čím vyzdobit interiér a jaký přírodní materiál se dá použít? Není to žádná věda. Dekorací je mnoho. Symboly jara značí například větvičky kočiček. Kouzelné větvičky se sametovými pupeny nebo okrasné vrbové proutí, které má různě propletené větve. Když dáte tyto větvičky do vázy a ozdobíte malovanými kraslicemi na barevných stužkách, tak to hned váš interiér oživí a dodá skvělou náladu. Dále můžete vyset velikonoční osení. Je to klasická zelená travička, která dodá interiéru trochu života, a když do hlíny zapíchnete postavičky zajíčků nebo slepiček, bude jasné, o jaký svátek jde.

výzdoba

Dále můžete vykouzlit na stůl mísu barvených vajíček namíchanou s čokoládovými figurky berušek. Vajíčka můžete barvit přírodními barvivy. Příkladem jsou schované slupky od cibule, které barví do hnědé barvy. Dále kopřivy, po kterých budou mít vejce nádech zelené. Červená řepa se postará o červené barvy. Kurkuma o barvy žluté. Dále se dají použít kávová zrna, červené zelí na modrá vajíčka. Nemusíte používat chemické barviva, když se dají použít barvy přirozené. Přivítejte jaro s radostí a dodejte svému obydlí spoustu barev a dekoračních maličkostí.


Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru