Ideální kuchyň

Kdybyste měli možnost si naplánovat kuchyni podle sebe a měli dostatek místa, co by v ní nesmělo chybět? Máme pro vás pár rad a typů. Většina lidí si velmi chválí prostornou kuchyň s ostrůvkem. Je to praktické. Můžete pracovat, jak na klasické lince, tak na prostředním pultu. Někteří si přímo na ostrůvek nechají zabudovat kamna a sklokeramickou desku nebo naopak dřez s odkapávacím místem. Podle mě tak zabijete veškeré místo na práci. Tyto spotřebiče bych ponechala na klasické lince. Dřez se hodí většinou pod okno, jestli ovšem nějaké okno v kuchyni máte. Můžete si tak užívat výhled do okolí.

kuchyň s ostrůvkem

Ostrůvek je výhodný, že si k němu můžete stoupnout z jakékoliv strany. Můžete u něj stát s více lidmi a všichni společně pracovat na skvělém pokrmu. Stejně tak můžete využít v práci své děti. Ovšem pro tento typ kuchyně musíte disponovat velkým prostorem. Když ho nemáte, je lepší zvolit kuchyni do písmene L nebo jen rovnou kuchyň.
Kuchyní je strašně moc variací a můžete se nechat inspirovat na webu. Jsou dokonce i různé programy, kde si kuchyně můžete virtuálně sestavit. Jak byste si ji přibližně představovali. V dnešní moderní době jsou v trendu tmavé kuchyně.

okno se dřezem

Ukazují se v černých a šedých barvách. Nevypadají špatně, ale nemůžete tento styl kuchyně dát do tmavé místnosti. Vaše místnost musí být dostatečně prosvětlená a inspirována so světlých barev. Jinak vám celý prostor strašně ztmavne. Nehodí se panelového bytu, kde máte kuchyň umístěnou v průchozí chodbičce. Tyto kuchyně se spíše hodí do prostorných domů, kde jsou francouzská okna a dopadá dovnitř dostatek slunečních paprsků. Výběr elektrických spotřebičů je obtížné neboť na trhu jich je spousta a mají mezi sebou velké rozdíly. Stačí jen zvolit černý dizajn a cenová relace se pohybuje někde jinde. Dále se liší funkcemi. Mají například různé dětské pojistky, které neohrozí vaše dítě. Spotřebiče se z vnější strany neohřívají. Vybírejte pečlivě.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru