Bez umyvadla se koupelna neobejde

Umyvadlo je bezpodmínečně součástí každé koupelny. V dnešní době si lze ale pořídit různé kousky, které se zároveň stanou designovým doplňkem a i funkčním prvkem. To přirozeně naláká každého uživatele. Ale jaké si vybrat nemusí být tak jednoduchá záležitost, jako jeho výměna. A tak než se vydáme do obchodu, tak bude na místě si položit pár základních otázek. Kolik máme volného místa v koupelně, kam bychom chtěli umyvadlo umístit a také jaký styl by se nám vůbec hodil do celkového komplexu koupelny. Přece jenom i zde se chceme cítit příjemně, pokud to má být svým způsobem odpočinková zóna. Výběr bude velký, s tím můžeme počítat a tak je třeba si určit nejprve jeho tvar. Hodí se nám více kulatý, hranatý, obdélníkový, čtvercový, oválný nebo raději dvě vedle sebe? Na to si musí odpovědět každý sám, podle možností volného prostoru.umyvadlo s netradičním vzhledem

Fantazii se meze nekladou

Materiálů je rozhodně více, než si jen myslíme, není třeba se soustředit jen na klasické bílé keramické. Existují různá provedení a mnohdy i velmi vtipná.
Keramické – klasiku známe všichni, ale ne vždy si musíme instalovat keramické bílé, v dnešní době jsou již provedení v různých barvách, což rozhodně pozvedne koupelnu. Cenově jsou dostupná a údržba je velmi snadná.
Skleněné – je pravdou, že sklo samo o sobě působí velmi vznešeně a luxusně. Jenomže s praktičností to bude trochu více na hraně. Je velmi křehké a navíc se bude velmi špatně udržovat. Nicméně jeho plusem je vzhled a lehkost.
Nerezové – tady si spíš představíme provedení kuchyňského dřezu, ale i tento materiál proniká do koupelen, jen s údržbou je to také složité a bez speciálních přípravků toho moc nedokážeme.umyvadlo na desce
Imitace dřeva – na pohled to skutečně vypadá jako dřevo, ale je to pouhá imitace. Při koupi je třeba skutečně důkladně prohlédnout všechny spoje, zejména hrany, jestli jsou dobře slepené.
Kamenné – stávají se trendem v našich domácnostech. Vyrábí se z travertinu, mramoru, žuly, modrého kamene nebo korálu. Cena je ale poměrně dost vysoká a také díky váze je složité upevnění.
Možností je poměrně více, ale opět se osvědčí vše zhodnotit podle designu a stylu koupelny.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru