Všechno má řešení

Ani ten nejzodpovědnější z našinců nemá vždy a za všech okolností jistotu, že se mu podaří vyjít s jeho příjmy. Každému se může stát, že ho překvapí potřeba platit víc, než na kolik zrovna má, a to ať už je vyvolaná čímkoliv. Zkrátka se občas stane, že si někdo s penězi nevystačí. A když je to nad jeho síly, zkrátka sází na půjčku. Protože alespoň to, co je naprosto nezbytné, se zaplatit musí, jinak to nejde.

Ovšem je snadné získat takovou potřebnou půjčku? Pochopitelně jak kdy a jak kde. Zatímco ti, kdo mají horentní příjmy a značný majetek, s takovou půjčkou obvykle zásadnější problémy nemívají, těm vyjdou ve finančních institucích obvykle ochotně vstříc, je tomu v případě lidí uvízlých ve finančních problémech až po uši docela jinak. Těm banky zase až tak ochotně pomoci nechtějí, chtějí-li vlastně vůbec.

hromádka mincí

Člověk, který má ekonomické problémy, tak může obcházet banky dlouho a neúspěšně. Přijde do jednoho podobného finančního ústavu, zažádá si, doloží spoustu všeho možného, a nakonec se po důkladném prověřování dozví, že nic nedostane. Není prý dostatečně bonitní, nepřesvědčil o tom, že dokáže půjčené peníze vrátit, a tak se musí obejít bez pomoci.

Ale vlastně se bez pomoci obejít nemusí. Protože banky u nás nejsou jedinými poskytovateli podobné finanční výpomoci, tedy půjček. Máme tu i nebankovní společnosti, a třeba taková nebankovní hypotéka dobře poslouží i těm, kdo se nejeví být právě důvěryhodnými. A k úspěchu zde přitom stačí docela málo. Stačí mít nemovitost, která by se dala do zástavy a jíž by se tak zaručilo řádné vrácení všeho, co bude muset být vráceno.

americké dolary

U těch, kdo mohou takovou záruku nabídnout, nejsou potřeba ani vysoké příjmy, ani dokonalé registry dlužníků, ani další těžko splnitelné povinnosti. A proto se se žádostmi o takové hypotéky obracejí na nebankovní společnost ti, kdo by jinde nejspíše neuspěli. Tady umírá naděje jako poslední.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru