Pomoc zvěři a ptactvu v zimně

Zimní období už je plně v běhu. Všude vládne námraza nebo sněhová pokrývka. Paní zima vše zahalila a vytvořila krásné mrazivé počasí. Pro děti je jedinečnou příležitostí si užít zimních radovánek. Koulování, stavění sněhuláků a jiných zvířátek. Děti mohou vyrazit na kopec se sáňky, boby, nebo lopatou na sjíždění kopce. Radují se a vracejí se domů unavení a spokojení. Rodiče už takovou radost nesdílí. Všude náledí, autonehody a kolaps. V tuto roční období musíme myslet i na zvířata, která si těžko seženou nějakou stravu.

pomoc ptákům

Pro některé živočichy je obtížné v této době sehnat potravu, a proto není od věci zvířátkům pomoci. Někteří v zimním období nosí zvěři do lesa potravu ve formě jablek, kaštanů, žaludů a dalších dobrot jako je lůj. Stejně tak se v zimě snaží myslivci a ošetřovatelé lesa plnit krmelce něčím, co by zvěř nakrmilo. Běžnou náplní je seno, dobře vysušené a skladované. Každý z nás může nějak pomoci. Ať už zanesením něčeho dobrého do lesa nebo zavěšením krmení na větvičku na zahradě. Tak pomůžete ptactvu. Malou budkou s krmením ocení malí ptáčci, kteří na zimní období neodlétají do teplých krajin a zůstávají u nás. Do krmítek můžete nasypat buďto kupovanou směs, kterou seženete ve zverimexech nebo obchodech pro zvířata. Nebo můžete nasušit ovoce, kukuřice, semínka. Ptáčci budou rádi za každé sousto a jejich zimní období tak bude jednodušší a přežití.

krmítko

Každý zachráněný živočich je pro nás prospěšný. Mi uděláme něco pro ně a příroda se nám za to odvděčí. Soužití s přírodou je důležité. Musíme o ni pečovat, aby se nám zachovala a přežila s námi. Když se k ní budeme chovat neslušně, ani ona k nám nebude přívětivá. Vždyť každý rád v lese sbírá lesní plody, jako jsou borůvky, lesní jahody nebo ostružiny. Co potom sběr hub, kaštanů na podzimní výzdobu a další využívané produkty.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru