Mladé ovocné stromy

Co dělat když se ovocným stromům dobře daří a strom je zcela osypaný květy? Je to dobře nebo naopak špatně. Jak se říká, všeho moc škodí, a když vám ovocný strom, který rodí jen pár let, nakvete do abnormálních rozměrů je to špatné. Na mladém stromu se tak vytvoří strašně moc plodů. Říkáte si, co je na tom špatného, že byste měli rádi velkou úrodu. Ovšem když se strom osypaný nezralými plody je dobré se některých zbavit. Prostě je otrhat. Proč zbavit stromy některých plodů? Je to dobrá otázka a znalý zahrádkaří, by věděli proč. Mi vám to rádi povíme, abyste si rozšířili své znalosti. Když je mladý strom příliš obsypaný plody, tak je to na škodu.

stromy

Například taková mladá broskvička si s velkým počtem plodů neporadí. Nedokáže všechny plody vyživovat a může se tak stát, že zralé plody budou malé. Neboť strom nebude mít dostatek síly, aby dokázal nalít všechny broskve do té správné velikosti. Proto je dobré stromku ulehčit protrháním plodů. Nebojte se broskve odstranit. Určitě si budete říkat, že je to velká škoda, že je nenecháte dozrát. Ovšem, když zmenšíte počet plodů, zajistíte si tím krásné velké plody broskví. Proto to není na škodu, ale k užitku.

rozkvetlé stromy

Rozhodně se nemusíte bát, že by úrody bylo málo, když se strom celý osypaný a vy ho upravíte. I přes otrhání části plodů budete mít úrodu dostačující. Sklidíte tak pěkné velké a kvalitní broskve se skvělou chutí a šťavnatostí. O mladé stromy se musíte starat a dávat jim péči, aby úroda byla co nejlepší. Starší stromy, které jsou již vzrostlé a mají za sebou desítky let, již dokáží větší květenství zvládnout. Ovšem někdy se stává, že starší stromy už nejsou tak úrodné, neboť jejich životní síla už není tak zdatná. Každé období ovocných stromů má něco do sebe a péče jim zajistí dostatek úrody. Pravidelné roční zastřihávání jim pomůže v načerpání nové síly. Zbaví se tak některých uschlých větví a bude mít sílu na vytvoření nových větví. Pečujte o svou zahradu.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru