Zlaté slitky jako oblíbená investice

Mnoho lidí čím dál častěji řeší otázku, jak co nejlépe zhodnotit svoje peníze. Jako první řešení ve většině případů člověka napadne uložení peněz v bance. To už ale není, co bývalo. Nejrůznější spořící účty už ovšem nejsou téměř vůbec výhodné a nabízené úroky přestávají být pomalu ale jistě pro klienty atraktivní. Zhodnocení je tak takřka nulové. Pomalu, ale jistě se tak pro velkou řadu klientů stávají minulostí. Vyvstává tedy otázka, kam investovat uspořené peníze tak, aby se to co nejvíce vyplatilo.

Oblíbenou a mezi klienty čím dál více populární volbou je investiční zlato. Pro tento způsob zhodnocení peněz nahrává hned několik faktorů. Jedním z nich je osvobození od daně. U tohoto způsobu financování je také výhodou to, že vaši investici máte fyzicky u sebe, na rozdíl od penz uložených v bance.

RAK_Philharmoniker_1Oz_6

Jediná investiční komodita osvobozená od DPH

Zlato je totiž jedinou komoditou, která je osvobozená od DPH. Což je opravdu velkou výhodou. Toto neplatí u investování do kovu, kterým je stříbro. A právě z toho důvodu po stříbrných mincích a slitcích z tohoto kovu značně poklesla poptávka.
Z důvodu daňové úlevy je proto způsob investování do zlata čím dál více populární. Prodejci v letošním roce zaznamenali enormní nárůst zájmu klientů.
Pokud tedy chcete volit mezi způsoby zhodnocením peněz jako je třeba nákup obrazů nebo investice do zlata, pak je zlato jednoznačně jasnou volbou co do výhodnosti.

Slitky dostupné pro každého

V dřívější době bylo běžnou záležitostí pořizování slitků o hmotnosti jednoho kilogramu. Tito lidé dnes ze svých rozhodnutí těží. Dnes jsou ovšem populární i menší slitky. Ve větší míře jsou tak prodávány slitky zlata o hmotnosti 1 – 5 gramů.
Skvělé je tedy to, že nyní slitek zlata si může dovolit opravdu každý. Dostupné jsou totiž i menší slitky o váze několika málo gramů. Záleží tedy na vašich momentálních možnostech a preferencích, do jak velkého slitku se rozhodnete investovat.

Švýcarské zlaté slitky jako prim na českém trhu

A do jakých forem zlata se vyplatí investovat? Primem na českém trhu jsou švýcarské zlaté slitky značky Argor Heraeus (tady ovšem pozor na záměnu s německou rafinérií podobného jména Heraeus). Ty jsou světově proslulé a ve srovnání s jinými švýcarskými nebo německými slitky jsou také podstatně levnější.

Nákup zlata v diskrétnější podobě

Chtěli byste pořídit zlaté slitky v diskrétnější podobě? Pak jsou pro vás řešením zlaté mince Wiener Philharmoniker. Ty totiž nejsou opatřeny sériovým číslem. V dobrých e-shopech jsou k sehnání zcela nové mince z roku 2021. Krásné a nedotčené mince si tak můžete pořídit za cenu zlata jako již výše zmíněné slitky.

RAK_Philharmoniker_Ag_1

Zlaté mince se symbolem Česka

Sháníte pro někoho z rodiny, přátel nebo známých opravdu originální a nápaditý dárek, kterým oslníte. Pak je i v tomto případě zlato vhodnou volbou. Nejen jako výhodná investice pro vás, ale také jako originální a zajímavý dárek pro vaše blízké mohou posloužit zlaté mince se symbolem Česka. Na těchto dukátech je totiž vyražen Karel IV., jedenáctý český král, český panovník a římský císař. Navíc jsou vydávány pouze v omezeném nákladu, jsou tedy poměrně vzácné.
Skvělou volbou jsou i zlaté dukáty, po nichž je stabilní poptávka. Navíc mají i sběratelskou hodnotu. Jsou totiž vydávány v omezeném nákladu o několika stovkách kusů.

Situace na Slovensku

I na Slovensku je tomu podobně a Slováci tak rádi kupují české zlato a nic jim v tomu nebrání. Na trhu je totiž nákup vychází poměrně levněji oproti pořízení u domácích firem. Navíc bankovní poplatky za mezistátní převody jsou jen malou zanedbatelnou položkou, přes kterou se nákup zlata stále vyplatí.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru