Vhodný nábytek vytvoří z bytu domov

K tomu, aby se byt proměnil ve skutečný domov, je nutná především jedna záležitost. A tou je vhodný výběr nábytku. Při jeho výběru se můžeme nechat inspirovat současnými trendy, ale konečné rozhodnutí by mělo být vždy jen na nás.

moderní ložnice

  • V našem bytě přeci budeme bydlet my, a ne designový návrhář.

Jednou z nejdůležitějších místností je bezesporu ložnice. Pokud se nad tím zamyslíme, pak právě zde trávíme celou jednu třetinu svého života. Alespoň bychom měli.

  • Nábytek do ložnice by měl vzájemně ladit.
  • Jen tak můžeme docílit dokonalé harmonie, kterou potřebujeme ke svému odpočinku.

Je ale také nutné myslet na praktickou stránku věci a zohledňovat například věk a zdravotní stav nocležníků. Proto výrobci přinášejí celou řadu možností jak ve výšce samotné postele, tak i ve výběru matrace. Rozdílné představy máme jistě také při zařizování kuchyně. Někdo si potrpí spíše na praktické uspořádání a jiný bude preferovat designovou stránku.

modení kuchyně

  • Velkou výhodou je možnost volby mezi dvěma řešeními.

    1. Buď si můžete svou kuchyni snů sestavit sami z různých součástí.
    2. Anebo si pořídit celou sestavu.

Důležitý je výběr vhodného materiálu. Vzhledem k tomu, že zejména kuchyňská linka bude velice namáhaná, je nutné volit takový materiál, který bude vysoce odolný. V současné době se dobře uplatňuje například lamino, které přináší možnost mnoha barevných povrchových úprav.

Dětský pokoj

Při zařizování našeho bydlení bychom neměli zapomínat ani na naše ratolesti. Pro ně totiž dětský pokoj znamená jejich celý svět. Je to ložnice a zároveň i obývací pokoj. Podle bytových návrhářů je zařizování dětského pokoje tak trochu oříškem. Je totiž důležité mít na paměti několik kritérií, podle kterých se musíme řídit.

dětský pokoj

  • Bude zde bydlet kluk nebo malá slečna?
  • Jaké mají zájmy?

U dětských pokojíčků často vzniká malý problém. A tím je nedostatek prostoru. Ale to docela snadno vyřeší dětský nábytek. Například patrová postel s úložným prostorem.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru