Speciální stroje jsou velkou pomocí

Ne nadarmo se říkávalo, že „čas jsou peníze“ a tak nějak to v lidech neustále dříme. Na druhou stranu, když se nad tím zamyslíme, tak je to pravda. V současné době žijeme obklopeni moderní technologií a není divu, že ji využívají i podnikatelé ke své činnosti. Pojďme se společně podívat, proč jsou tolik oblíbené CNC stroje. Díky nim se totiž dají dělat neskutečně rychle součástky a to s velkou přesností, která se běžně jinak nedosáhne. Menší zmetkovitost ve výrobě je jistý zisk pro podnikatele.

soustružení

Kde lze uplatnit CNC stroje

  • Soustružení – jedná se o velmi kvalitní stroj, který vyhotoví přesný výrobek. Pokud potřebujete kusový výrobek, tak určitě se vyplatí oslovit firmu, která provádí CNC soustružení a zabývá se kusovou nebo malosériovou výrobou. Poté není problém získat kovové i nekovové produkty podle potřeby nebo i podle dodaného 3D modelu.
  • Frézování – pomocí břitu, který vniká do materiálu, se oddělují buď třísky, nebo špony, záleží na tom, co se zrovna bude frézovat. Opět CNC frézování nezklame a z daného obrobku se vytvoří požadovaný tvar, přirozeně s velkou přesností.
  • Vrtání – díky těmto špičkovým CNC strojům se dá provádět vrtání bez větších problémů a opět s naprostou přesností. CNC vrtání se rovněž provádí podle potřeby v malém množství, což zase je výhodné, jelikož častokrát se potřebuje pouze náhradní díl.
  • Obrábění – není přesnější práce, než ta, kterou provedete za pomoci počítače. CNC obrábění je tak vyhotoveno s naprostou přesností, podle kódovaných programových pokynů a bez jakéhokoliv manuálního ovládání. Opět se dá objednat i v jednotlivých kusech podle potřeby a s naprostou přesností.

obrábění

CNC stroje přináší efektivitu do výroby a je pravdou, že je to obrovská pomoc jak pro podnikající osoby, tak pro samotné zákazníky. Mnoho různých součástek se již totiž ani nevyrábí, ovšem díky CNC výrobě není problém vdechnout nový život i staršímu stroji nebo nástroji.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru