Sestavte si nerezové zábradlí svépomocí

Zábradlí není jen bezpečnostním prvkem, má také dekorativní funkci. Obzvlášť pokud jde o schodiště v interiéru, zábradlí je častokrát nejvýraznějším prvkem místnosti, který jí dodává ráz. Chtěli byste si ho vytvořit přesně podle vlastních představ? Není problém. Jednotlivé prvky nerezového zábradlí se dají pořídit samostatně.

nerez profily

Montované nerezové zábradlí se snadno přizpůsobí jakémukoliv vnitřnímu i venkovnímu schodišti nebo balkonu. Vypadá elegantně, je nadčasové a má dlouhou životnost. Hodí se do domácností i kanceláří či obchodních center. Díky neutrálním a čistým liniím se dobře doplňuje s dalšími materiály a prvky prostoru, lze ho kombinovat se sklem, dřevem apod. Stačí si jen vybrat, jaký styl nerezového zábradlí si sestavíte u vás doma.

Vyberte si jednotlivé prvky pro nerezové zábradlí

Ke zhotovení jednoduchého nerezového zábradlí budete potřebovat nerezové sloupy, výplň zábradlí (trubka, sklo, lanko, plech) a madlo (nerezové či dřevěné). Podívejte se na nerezové L profily, vyberte si sloupky kulaté či hranaté, v povrchové úpravě BRUS nebo LESK. Pokud vám cokoliv nebude vyhovovat, lze si nechat vyrobit rozměry či provedení přímo na míru. Můžete si tedy sestavit zábradlí zcela originálního typu, který nikdo jiný než vy nebude mít. Nezapomeňte ale dodržovat bezpečnostní předpisy.

profily

Při návrhu berte v úvahu technické normy

Laik o nich nejspíš nemá moc ponětí, hezky jsou sepsané na webu společnosti Kovoinox, která dodává právě prvky pro nerezová zábradlí. Zábradlí v rodinném domě musí být vysoké 90 cm při výšce volného prostoru vedle schodiště do tří metrů, jinak 100 cm. Sloupky se musí umisťovat metr od sebe. O všem se dočtete v článku na webu společnosti. A pokud se chcete vyhnout hlídání všech norem, pořiďte si u Kovoinox hotovou stavebnici zábradlí, která s normami již počítá.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru