Omezení pohybového aparátu

V současné době přibývá lidí, kteří trpí bolestmi kloubů a velmi úzce s tím souvisí i například artróza. Jedná se o degenerativní onemocnění, které omezuje pohyb kloubu a vede k jeho poškození. Ubývá totiž chrupavka a současně dochází i k nárůstu kostní tkáně. Samozřejmě v okolí kloubu. Dále z kostní tkáně se začínají rýsovat výrůstky a ty jsou právě předmětem velkých bolestí. Více se toto onemocnění spojovalo s přibývajícím věkem, nicméně v dnešní době se objevuje i u mladší generace. Je zcela možné, že příčinou může být styl života, nadváha a obezita, přirozeně to může souviset i s úrazy. Je vůbec ještě šance na zlepšení? Řešení vždy existuje a v tomto případě jej lze provést šetrným způsobem, kdy se může využít síla kmenových buněk.

kmenové buňky

Co vše zvládnou v případě léčby kloubů?

  • Kmenové buňky skutečně dokážou obnovovat opotřebované části těla, proto je za jejich pomoci léčba kloubů účinná.
  • Zvládnou regenerovat i poškozené části v lidském těle, což je velká naděje pro lidi například po úrazech.
  • Přebírají funkci okolních buněk ato je naprosto úžasné, jak si dokáží v těle poradit.
  • Dalším plusem je vysoký růstový potenciál a schopnost rychlého a účinného dělení.

Existuje mnoho způsobů, jak se s onemocněním doslova poprat. Jde to ale mnohem lépe, pokud se zvolí léčba artrózy kmenovými buňkami. Samozřejmě je nutné vše zkonzultovat s odborným lékařem, který používá tuto metodu a navrhne nejlepší řešení. Kmenové buňky a artróza jsou velmi dobrou kombinací, jak ulevit od jistých bolestí kloubů a problémů s celkovou hybností.

rentgen kloubu

Artróza si pohlaví nevybírá

Může být diagnostikována jak u žen, tak mužů. Rozdíly jsou spíše v četnosti výskytu a liší se pouze svojí lokalizací. V podstatě se může projevit kdekoliv a je prokázáno, že artróza kloubů se nejvíce objevuje na velkých nosných kloubech, což je kolenní nebo kyčelní. Bohužel se nevyhýbá kloubům na rukou nebo dokonce jí nevadí se postarat o meziobratlové ploténky páteře. Kmenové buňky jsou rozhodně velkou nadějí v moderní terapii, kdy přichází značná úleva.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru