Mandle mají mnoho různých podob

Pokud znáte mandle jen na tradiční vánočce nebo mazanci, tak je čas se s nimi seznámit trochu blíže. Nevíte totiž, o jak zdravou a cenou surovinu přicházíte. Mandle již od nepaměti patřily do jídelníčků našich předků a rozhodně své místo našly i v kosmetice. Ani není divu, protože jsou bohatým zdrojem vitamínů, minerální látek a dalších cenných složek, které organismu prospívají. Nechybí ani zdravé tuky, dostatek vlákniny a to nemluvě o zastoupení omega kyselin a bílkovin. Jak se zdá, tak se jedná o velmi chutnou a zdravou svačinku, která je nejen výživná, ale přinese jisté benefity pro zdravý organismus.

mandle

Není mandle jako mandle

Všimli jste si, že někdy jsou pěkně velké a jindy zase o polovinu menší? Ačkoliv se stále jedná o stejně výživnou surovinu, tak se od sebe budou lišit svým domovem. Mezi největšího producenta rozhodně patří Kalifornie. Zde mají pro pěstování ideální podmínky, kdy bohatá půda a sluníčko zkrátka udělají své. Dále se jim skvěle daří v Austrálii a Španělsku. U nás si je pro změnu můžeme vychutnat v různých podobách, které nám výrobci nabízí ve svých produktech. A je to dobře, protože každý si tak může vybrat to, co mu bude nejvíce vyhovovat a chutnat.

  • Mandle se prodávají celé v přírodní podobě, které jsou chráněny hnědou slupkou.
  • Kdo chce mandle celé, avšak bez slupky, tak má možnost si ji odstranit sám, za pomoci například horké vody, nebo si zakoupit blanšírované, což bude bez práce.
  • Strouhanou podobu lze opět pořídit v obou dvou variantách, přírodní i blanšírované.
  • Plátky mandlí se nemusí složitě krájet, stačí vyhledat v regálu odpovídající produkt.
  • Drobně nasekané se hodí na různé posypy.
  • Pro někoho, kdo nemůže lepek se ideálně hodí mandlová mouka, která je výborná nejen chuťově, ale i dobře se s ní pracuje.
  • Chutné je rovněž mandlové mléko, které si dokonce může každá šikovná hospodyňka vyrobit i doma sama, samozřejmě za pomoci kvalitního přístroje.
  • Ještě s nabídkou nekončíme, protože každý zná určitě marcipán. Ten se bez jejich přítomnosti rozhodně neobejde, ačkoliv se někdy nahrazuje mandlovým aromatem.
  • A nechybí ani pochutiny v čokoládě, jogurtovém obalu nebo jen solené pražené, či jsou součástí ořechových směsí.

trochu mandlí

Mandle a jejich účinky

Díky mandlovému oleji jsou výživné i v kosmetickém průmyslu, kdy perfektně působí na pleť. Rovněž jsou součástí různých dalších produktů. Pokud se zaměříme na jejich přímou konzumaci, tak díky svému složení přináší skutečně skvělé benefity. Mnohé zaujme i to, že stačí konzumace 15 ks denně a zanechá to příznivé účinky, a to dokonce i v oblasti hubnutí. To samozřejmě není jediné, co přinesou organismu. Důležité je zaměřit se na kvalitní mandle, které budou zdravé a chutné. Ty se samozřejmě mohou zakoupit ve vybraných obchodech se zdravou výživou, jako je například e-shop Nutsman. Poté má každý uživatel jistotu, že mandle pocházejí z kvalitních zdrojů, oblastí a nechybí ani správné zpracování.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru