Jak se cenově pohybují trapézové plechy?

Kolik stojí trapézová střešní krytina? Vyberte kvalitu za rozumnou cenu
Pokud právě řešíte pokládání střechy nebo její rekonstrukci, pravděpodobně pečlivě vybíráte střešní krytinu. Klasikou je pálená taška, její životnost je ale proměnlivá, a navíc může být zbytečnou zátěží pro střešní konstrukci.

Uvažovali jste o plechové krytině?

Střecha z plechu přináší hned několik výhod. Je lehká, takže se hodí i pro rekonstrukce a pokládání na starší střešní krov. Může se také pochlubit odolností, dlouhou životností a atraktivním vzhledem. Klasikou jsou jednotlivé plechové tašky, zvolit ale můžete i plechovou trapézovou střešní krytinu.

Plech se hodí nejen na střechu, ale i na fasádu

Právě trapézové plechy patří mezi oblíbenou variantu kovové krytiny, a to nejen v případě střech. Oplechovat totiž lze i fasádu, a právě toto řešení je populární například v případě skladů nebo průmyslových budov. Na výběr navíc bývá z různých tlouštěk plechu a není problém jej uříznout na míru. Volit lze i z různých barevných provedení.

klempíř pokládá trapézovou střechu

Zcela na vás je i složení plechu. Základem bývá ocelové jádro pokryté z obou stran metalickou vrstvou. Následuje základní a dekorační lak. Na hliníkové jádro se pak rovnou nanáší povrchová úprava. Délka záruky na plechovou krytinu se pohybuje v desítkách let a záleží právě na složení a povrchové úpravě.

Cena se odvíjí od několika faktorů

Jak je to ale s cenou takovéto plechové střešní krytiny, tedy trapézového plechu? Jde o ekonomicky výhodné řešení, jehož cena závisí na použitých materiálech a typu zpracování, ale i na tloušťce plechu.

Metr čtvereční kvalitního trapézového plechu seženete už za 304 Kč s DPH. Vybírat můžete z různých typů povrchových úprav, na těch zpravidla závisí i délka poskytované záruky. Možná se vám podaří objevit ještě levnější variantu, to ale nemusí být výhra. Vždy si zjistěte dostatek informací o výrobci i o samotné krytině. Podezřele nízká cena může znamenat nižší kvalitu a životnost.

Kde sehnat kvalitní trapézové plechy?

Ekonomicky výhodné, a přitom kvalitní trapézové plechy koupíte například u tradičního výrobce Blachotrapez. Ten se věnuje i výrobě plechových tašek, panelů a také příslušenství, klempířských doplňků a okapového systému KROP.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru