Dřevo, které nikdy neomrzí

Dřevo jako takové je pro nás velmi přijatelným stavebním materiálem, který navíc přináší významné benefity. Pokud se použije na stavbu rodinného domu, tak rozhodně svým majitelům perfektně poslouží pro jeho izolační vlastnosti, jelikož vykazuje menší vodivost tepla, ale na druhou stranu skvěle teplo akumuluje. Dřevěné fasády velmi příjemně zapadnou do jakékoliv krajiny, ale rovněž přinesou svým majitelům úspory v energiích a celkových provozních nákladech. Navíc přináší mnoho kreativních možností, jak si vylepšit své rodinné zázemí, a dřevo je právě materiál, se kterým se dá velmi dobře pracovat a zakomponovat ho prakticky kamkoliv.

dřevené fasády

Dřevo na fasády domu

V současné době je mnoho možností, jakou si vybrat dřevinu a profily vhodné pro obložení. Velmi dobře jsou dostupné jehličnaté dřeviny, ale ani exotické dřeviny nezůstávají pozadu. Ideální je modřín sibiřský, který umí skvěle zvládat povětrnostní podmínky a není problém si ho vybrat i na terasová prkna. Terasy jsou totiž další možností, jak trávit příjemný čas venku a když se dobře zastřeší, tak v podstatě lze takto trávit čas v každých klimatických podmínkách. Dřevěné terasy z kvalitního dřeva poté vydrží řádku dlouhých let. Velmi příjemně vypadá i exotické dřevo, které bude zdobit fasádu například v dřevině dark red meranti.

dřevěné palubky

Bohatý výběr palubek

Dřevěné palubky nabízí mnoho možností a svoje uplatnění naleznou jak ve venkovním prostředí, tak interiéru. Smrkové palubky mají dokonce univerzální použití a jsou vhodné jak na obklady stěn a stropů, tak jsou z nich i pěkné dřevěné podlahy, nicméně se jedná o měkké dřevo a extrémní zatížení jim moc neprospěje. Stejně tak je dobré se zaměřit na kvalitní saunové palubky, které vypadají nejen velmi pěkně, ale i zpříjemní pobyt v saunovém světě. Dřevěné palubky samozřejmě ještě vyniknou povrchovou úpravou, která jim dodá jistou eleganci a design do vhodného prostředí.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru