Zavolejte si svou múzu … a vyslechněte ji

Múzy byly dcery otce nejvyššího boha Dia a matky Mnémosyné, která byla řeckou bohyní paměti. Dcery těchto rodičů jsou taktéž bohyně, a to původem ze starého Řecka a přinášejí všem těm, kteří jsou jim nakloněni vnuknutí, myšlenku, nápad, které přijdou jakoby znenadání. Múzy poletují okolo vás a jsou připraveny vám pomoci, jen když o to stojíte. Když otevřete svou mysl a začnete bez přemýšlení nasávat vše, co vám přichází. Je třeba otevřít a „zprůchodnit“ vaše třetí oko, které se nachází na temeni hlavy. Není to jednoduché, stojí to spoustu práce, i když někdo může mít čakry otevřené už od narození, jiný s nimi musí pracovat a rozvíjet svou intuici, své osobní poznání. V každém případě, pokud toužíte po komunikaci s nadpřirozenem nebo chcete uvítat Múzy ve své duši, měli byste být naladěni a vyrovnáni. Jen v takové chvíli přicházejí a oblažují nás svými nápady, myšlenkami a vším, co zrovna v té chvíli potřebujeme.

kameny s nápisy inspirace, odvaha, harmonie

 Jakmile nás navštíví bohyně, práce nám začne jít od ruky. Je nám lehčeji na srdci a na duši. Přijde úsměv a radost. Jsme připraveni k tvoření. A je jedno, zda zrovna potřebujete napsat povídku, se kterou se trápíte už několik měsíců, anebo stále nemůžete přijít na ten pravý rým. Nápady potřebuje každý, kdo něco dělá. Designér uvítá skvělý nápad, jak netradičně osvětlit obytný prostor anebo mu zrovna vyskočí na netu okno se stylovým nábytkem, který přímo „pasuje“ do jeho návrhu. Všechno přichází jakoby samo. Ale to jsou právě myšlenky, které nám posílají Múzy.

čakra třetího oka

Pěstujme si je s láskou v srdci, nevíme, kdy je zase budeme potřebovat. Nechme je kroužit kolem naší hlavy a umožněme jim vklouznout do našeho vědomí a naučte se s nimi pobýt a spolupracovat. Jestliže vám vnuknou úžasnou myšlenku, nezapomínejte vděčně poděkovat. Usmívejte se a nezlobte se na sebe, když vám zrovna něco nejde. Vztek není dobrý rádce. Řešením je určité zklidnění a naladění se na své tělo a opatrovat ho. Ne ho ničit zlobu a vztekem.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru