Vytápění domu

U starých domů je nutné provést i rekonstrukci topného systému. Většinou se totiž jedná o zastaralý způsob vytápění, který dokonce je i v současné době nevhodný. Zvláště pokud znečišťuje okolí. A v podstatě je jedno, zdali se bude měnit topné těleso nebo dokonce rozvody. Také je třeba se v tomto případě obrátit na odborníka. Ten se umí pohybovat ve světle topení velmi dobře a dokáže v podstatě i velmi efektivně poradit, co bude pro váš objekt nejvýhodnějším topením.

vytápění domu

  • Spočítá vhodný výkon topidla v závislosti na druhu vytápění, které budete preferovat. Možností je hned několik, tuhá paliva, elektřina, plyn, tepelné čerpadlo či panely.
  • Důležitá je rovněž konstrukce domu a celková jeho úprava a velikost.
  • Tepelné ztráty objektu. Nejčastěji se jedná o okna, dveře, střechu a další úniková místa, která budou žalostně volat po další stavební úpravě.
  • Dále je rovněž důležitá informace v rozpočtu, zdali budete zdrojem pouze topit nebo budete rovnou chtít, aby vám ohříval vodu. To vše má velký vliv na výběr topného systému.
  • Dalším rozhodujícím faktorem je například i přání podlahového, stropního či stěnového vytápění.

krb

Tepelné čerpadlo vítězí

Je pravdou, že u rodinných domků vítězí převážně krbové vytápění. Není nad to si udělat romantický večer u krbu za poslechu praskajícího dřeva. Ideální jsou rovněž kamna na dřevo s výměníkem, a pokud jsou dobře provedené rozvody po domě, poté se dá velmi příjemně vytopit i patrový domek. Asi nejlevnější vytápění vám dokáže poskytnout tepelné čerpadlo, které v současné době nabízí nejen jistou úsporu, ale rovněž několik možností, jak jej lze efektivně využít. Do chytré domácnosti jakoby se narodil. Nicméně je potřeba počítat s vyšší investicí, ale ta se v průběhu let jen vyplatí. Kdo má staré kotle na vytápění, tak nemusí truchlit, protože moderní technologie mu přináší rovněž zajímavou nabídku. V podobě moderního ekologického a automatického systému. Vytápět se tak dá dřevem, peletami či štěpkami.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru