Výroba domácích vonných svíček

Výroba domácích bio svíček je velmi jednoduchá a dělá vám radost. Není to nic těžkého a mi vám dáme ty nejlepší rady a tipy. Není nad krásně provoněný domov vlastní výrobou. Plápolající plamínek svíčky, horká káva s něčím dobrým na chuť a zajímavé čtení vám navodí jedinečnou atmosféru a v chladných dnech vám zlepší náladu. Vyrobte si pár vonných svíček podle vaší nálady.

vlastní výroba

Všechno potřebné můžete objednat z tepla domova. Stačí sednout k notebooku a objednat. Nejtěžší bude vybrat esenciální vonné oleje. Můžete si přivonět v drogerii a posléze objednat. Někdy jsou netradiční kombinace to pravé. Například pačuli se zázvorem nebo směs vánočních aroma jako je skořice se svařeným jablečným moštem. Nebo pak samotné vůně jako je svěží citron nebo levandule.

Co budeme všechno potřebovat? Nejdůležitější jsou sklenice, ve kterých chceme svíčky mít. Podle jejich velikosti a rozměrů pak budeme vybírat další potřebné věci, jako je dostatečně silný knot. Dále potřebujeme sójový vosk. Na jednu svíčku budete potřebovat jednu a půl velikosti konečné sklenice na svíčku. Dále pak knoty a plíšky na uchopení knotů. Nejdůležitější jsou esenciální stoprocentní oleje. Vůně si vyberete podle toho, co se vám líbí. Na výběr je jich spousta. Pomeranč, skořice, borovice, jedle, limetka a spousta dalších. Na ozdobu můžete využít čajové lístky. K samotné výrobě bude ještě důležitý teploměr na měření teploty vosku. Když máte vše, můžete začít s výrobou. Do hrnce si odměříme jednu a půl odměrky nádoby na jednu svíčku. Dáme na plotýnku a necháme vosk rozpustit.

skvělá atmosféra

Pravidelně promícháváme. Mezi tím si nachystáme dostatečně dlouhé knoty s plíšky. Přilepíme pomocí vosku plíšek ke dnu skleničky a necháme ztuhnout. Budeme mít jistotu, že se nám knot nepohne. Jakmile se vosk rozpustí, odstavíme ho a ponoříme do něj teploměr. Čekáme na teplotu čtyřicet stupňů celsia a pak přidáme esenciální olej. Jeho dávkování je přibližně deset mililitrů na sto dvacet pět mililitrů vosku. Pořádně promícháme a nalijeme do připravené skleničky. Knot chytneme pomocí špejle uprostřed, tak aby se nepohnul a nepopraskal vosk. Necháme vychladnout. Jakmile začne jemně bělat, posypeme okrasnými lístky. Pak už jen necháme pořádně zaschnout. Uzavřeme a necháme rozležet esenciální olej. Pak můžeme svíčky zapálit nebo je darovat jako domácí produkt.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru