Výměna oken přinese jistou úsporu

Pokud vás čeká rekonstrukce objektu, tak předně je dobré se zamyslet i nad výměnou oken, která je motivována funkčními vlastnostmi. Bohužel stará okna nevyhovují moderním požadavkům na parametry současných budov. A pokud se týká samotné estetiky, tak ta samozřejmě nezůstává stranou, ale je až na druhém místě. Však k čemu by byla na pohled pěkná okna, která by i designově ladila s domem, když by neplnila tu správnou funkci. Naštěstí nabídka je v obou dvou směrech pestrá a bohatá. Každý si tak vybere nejen provedení oken, ale rovněž i materiál a barvu.

bílé okno

Výběr oken
Co všechno navíc očekáváte od svých oken? Tepelné úniky jsou zcela jasné, ale poté si lze ještě vybrat další benefity. Například odolnost proti vloupání, zabezpečení proti vnějšímu hluku, nebo snad bydlíte na kopci a povětrnostní podmínky zde rozhodně nejsou přínosné? Asi úplně prioritní je zamyšlení nad tím, jaký si zvolíte materiál.

  • Dřevo – je to prověřený materiál a v současné době má i lepší prostup páry, což se osvědčí v regulaci vlhkosti. Je to skutečně dlouhodobě prověřený materiál a při správné údržbě bude sloužit dlouhodobě.
  • Plast – jedná se o levný materiál, ale rovněž komfortní. V dnešní době je na úplně jiné úrovni, než byl v začátcích. Lze se na něho plně spolehnout.
  • Hliník – je to sice benjamínek v nabízeném materiálu, ale na druhou stranu přináší samé výhody. A i zde si může jednice vybrat libovolnou barevnou kombinaci, která mu bude nejvíce vyhovovat. Jedná se o elegantní řešení a navíc umožňuje velkoformátové provedení.

moderní okna

Montáž oken

Pokud možno tento úkol svěřte plně firmě, která má zkušenosti. Určitě se vyplatí získat o firmě reference, které vás přesvědčí v tom, že jste práci svěřili do správných rukou. Bohužel i ty nejkvalitnější okna by potom byla úplně k ničemu, pokud by jejich montáž nebyla odborně provedená. Navíc pokud je potřeba stavební povolení, tak většina firem poradí, jak postupovat nebo si to již i sama zařídí.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru