Téma „rekonstrukce“ dá celé rodině zabrat!

Klasická paneláková koupelna s umakartovým jádrem, plechovým otočným umyvadlem a radiátorem na šňůrku už naštěstí patří historii. I když, lidé byli rádi i za takového bydlení. Mít kde bydlet je základ a noví majitelé vezmou zavděk i polorozpadlým bytem, jen když budou mít svoje. Pak je čeká rekonstrukce, se kterou stejně počítají. Důležité je, že pracují „na svém“.
Začít se musí z gruntu. Rozvody elektřiny, někdy i vyměnit celé vodovodní potrubí, protože jestli je pozinkované, za desítky let se v nich usazuje rez a vodní kámen …. A voda přestává téct.

hypotéka na dům

Říká se, že je lepší vyhořet než malovat. Co pak mají říkat ti, které čeká rekonstrukce! Ze všeho nejdříve se musí vymyslet plán, jak sehnat potřebnou finanční částku. Mladí začínají obvolávat banky, sjednávat si schůzky s bankovními poradci, začíná ten pravý kolotoč. Potvrzení o příjmech ze zaměstnání, záruky. Zrovna se hodí kdysi zavedené stavební spoření, kde se nashromáždilo dostatek peněz a teď přišla pravá chvíle na jejich zhodnocení. V představách a plánech vzniká myšlenka nového bydlení spojená s rekonstrukcí celého bytu. Jsou to velmi náročné chvíle. Jednou z nich je sehnat kvalitní řemeslníky anebo firmu, která je ochotná v čas, který vy zrovna potřebujete, se dostavit a provést všechny náležité opravy, podezdívky, přizdívky, příčky, rozvody nové elektřiny, vodoinstalaci
Díky tomu je vhodné volit zavedenou firmu, která má všechny tyto potřebné profi řemeslníky anebo si je dokáže nasmlouvat na přesně daný čas a oni k vám přicházejí do bytu tak jak mají.

obkladač pokládá dlažbu

Problémem bývá, když vám s rekonstrukcí bytu pomáhá známý. OK. Mít dobrého zedníka je dnes výhra, ale vy pak musíte shánět elektrikáře, instalatéra, a to je někdy nad lidské síly. Ono sehnat peníze na opravy je těžké, ale leckdy je ještě těžší zajistit kvalitní, a hlavně spolehlivé řemeslníky. Ti opravdu dobří jsou zamluveni někdy i na dva roky dopředu, takže pak zbývají ti nespolehliví anebo je někdy lepší počkat si a mít jistotu, že vám obklady do měsíce neodpadají a voda poteče jen tudy, kudy téct má.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru