Televize v dětském pokoji ano nebo ne?

Co všechno patří do pokoje dospívajícího teenagera? Dětský pokoj v době vývoje jedince je velmi důležitý. Každý rodič má ovšem jiný názor na vybavení. Jste zastánci televizoru v dětském pokoji? Ano nebo ne a jaké má televize výhody. Dnes si trochu přiblížíme jaké to má výhody a nevýhody.

televize a hry

  • Jako první si vezmeme pár těch kladných výhod. Jednou z nich je možnost rodičů koukat na programy, které chtějí rodiče a nikoliv děti. Pustit si zajímavý film, aniž by děti sledovali jejich oblíbené seriály. Takhle si každý vybere svůj vlastní program a nebudou vznikat žádné hádky. Pro děti může být televize i vzdělávacím místem, když zvolí jeden z naučných programů. Například jsou různé programy, kde se můžeme dozvědět něco o cizích kulturách, dějinách v podobě přehrávání jednotlivých válečných událostí, historické okamžiky, životy v jiné časové době, život zvířat na různých kontinentech. Některé programy jsou naučné a mohou podpořit dětskou inteligenci a vědomosti.
  • Samozřejmě to má i své nevýhody. Jednou takovou nevýhodou je například málo času, kdy jsou děti společně s rodiči. Televize v dětském pokoji a v obývacím pokoji rozdělí rodinu na dva tábory. Další nevýhodou je neustálé sledování seriálů na úkor učení. Neboť na učení není nikdy pravá chvíle. Každý mladý člověk se raději bude dívat na televizi, než aby seděl nad učením. Stejně tak se dá na moderní televizi napojit například playstation nebo xbox. To se pak děti od nich neodtrhnou. Jsou na ní přilepení od rána do večera. Když se televize nevypne, ani by neviděli denní světlo. Neustálým koukáním na televizi se dětem kazí oči. Měli by více času trávit v přírodě a s ostatními dětmi.

dětský pokoj
Televize v dětském pokoji má své kladné i záporné věci. Teď je jen na rodičích jestli svým dětem televizi pořídí nebo zvolí jinou variantu. Jak to vidíte vy? Dětský pokoj s televizí nebo bez ní.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru