Rozhodli jste se k rekonstrukci a nemáte potřebného řemeslníka?

Už dlouho se chystáte k rekonstrukci koupelny nebo jiného prostoru ve vašem bytě či rodinném domku a stále nemůžete sehnat šikovného a spolehlivého řemeslníka? Jste-li duší kutil, pak pro vás leckteré práce nebudou problémem, ale i tak pro vás máme pár dobrých rad.

profi řemeslné vybavení, bruska

Nepodceňujte přípravy
Vše je důležité si řádně a včas naplánovat.  Nehrňte se do práce ze dne na den dle starého známého českého přísloví: „Dvakrát měř a jednou řež“. Dokonce si toto úsloví zvolili řemeslníci i na svém webu. Tak asi moc dobře vědí oč tu jde. Vyhraďte si dostatek času, sedněte si k plánku a vše pečlivě rozvrhněte, a to jak časově, tak materiálově. Představte si, jak budete a s čím pracovat a zda takové nářadí máte vůbec k dispozici. Není také od věci poradit se se zkušenějšími kutily. Není žádná ostuda poradit se s tím, kdo má více zkušeností. Předejte tak začátečnickým chybám.
                                                               Nešetřete materiálem
Nešetřete materiálem, který budete potřebovat, ale stejně tak nešetřete ani na kvalitě materiálu. Když už jste se rozhodli věnovat svůj čas a péči opravě, pak sáhněte skutečně po kvalitě, která vydrží. Co je vám platné, že uskutečníte opravu levnějším materiálem a za rok budete opravu opravovat znovu. To by se vám asi nelíbilo. Proto tomu určitě předcházejte kvalitní stavební chemií a kvalitními ostatními materiály. I když o něco dražší investice, ale vyplatí se a z výsledku své práce se budete radovat, a ne za rok plakat.

náhradní vrtáky do vrtačky

                                                               Vybavení je důležité
Nepodceňujte vybavení, které budete potřebovat k celkové rekonstrukci. Na vše, co budete dělat, se připravte. Ale rozvažte, když rekonstruujete jen občas a nepravidelně nebo jednou za život, zda skutečně potřebujete řezačku na dlažbu, bez které se u rekonstrukce koupelny neobejdete. Pomůcky a nářadí pro kutily se dají běžně zapůjčit, zvláště pokud jde o jednorázovku.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru