Relaxaci na zahradě mohou přinést houpací sítě

Houpačky už dávno nejsou jen doménou dětí, tedy za předpokladu, že se nejedná o houpačky s konstrukcí primárně určenou pro dětské pohupování. Zhyzdit zahradu za pomoci lavičkové houpačky, která byla viděna v době socializmu snad na každé jen trochu větší zahradě, už teprve ne. Přesto se můžete vrátit do dětských let, aniž by na vás kolemjdoucí pohlíželi s opovržením. Ano, řeč je o houpacích sítích.

Houpací sítě
 
Houpací sítě vytvářejí příjemnou možnost odpočinku
Houpací sítě jsou v podstatě věčné a v zahradách přetrvávají už desítky let. Jejich umístění je možné buď do přenosného stojanu, nebo vám k upevnění postačí pouze větvě stromu. Při instalaci houpací sítě na větve stromu přeci jenom buďte obezřetní. Suchá či nalomená větev by plánovanou zátěž nemusela vydržet.
 
Odpočívající dítě

Ještě než se rozhodnete vyrazit do obchodu
Houpacích sítí je nepřeberné množství, je proto dobré příliš nespoléhat na ukvapené nákupy, které by se v tomto případě nemusely příliš vyplatit. Rozhodující není pouze cena, ale třeba rozměry nebo materiál, ze kterého je houpačka vyrobena. Také zvažte možnosti místa, kde chcete houpací síť instalovat. Máte na zahradě vzrostlé stromy, jejichž větvě jsou ideální na ukotvení závěsných lan? Nebo bude zapotřebí zvolit samonosný systém, který není vázán na větve? Možnosti zahrady jsou vcelku přívětivé, jiné podmínky ovšem nabízí terasa, která disponuje jen minimálním prostorem k využití. Terasa se opravdu nafouknout nedá, proto si změřte velikost prostoru, kde chcete, aby houpací síť stála.
 
A v neposlední řadě je důležitá i velikost houpací sítě, jinak řečeno, kolik lidí se bude chtít najednou v síti houpat. Budete to pouze vy nebo například zvolíte větší variantu sítě pro houpání s partnerem či dětmi? Pokud zvážíte všechny tyto detaily, bude vám houpací síť dobře a dlouho sloužit. Navíc bude pobyt relax na zahradě o poznání příjemnější.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru