Rekonstrukce panelákové koupelny?

Ano, i to je možné. Koupelničky v panelových domech bývají skutečně malé a vybudované na miniaturním prostoru. Ale i s tím se dá pracovat, obzvláště se šikovným architektem. Neváhejte a najděte si dovedného odborníka, který se specializuje právě na přestavbu takovýchto třicetiletých umakartových koupelen. Už se vám zajídá její nevzhlednost a neútulnost a rádi byste spočinuli zrakem na útulném místečku, kde byste mohli v klidu a s potěšením relaxovat? Nedivíme se vám. Koupelny by měly představovat vzdušný prostor, kde se budete cítit dobře.

pohled na nově zrekonstruovanou koupelnu

Nemáte snad právo po těžkém dnu plným starostí a pobíháním mezi školkou, školou, různými kroužky, a navíc po svém zaměstnání, kde trávíte mnohdy více hodin, než je vám libo – alespoň půl hodiny prožít v klidu? A kde jinde, než ve vaší nově zrekonstruované koupelně!
Umakartové jádro určitě vezme za své. Architekt dovede doslova a do písmene vykouzlit z minima maximum. Umí pracovat i s malým prostorem, který se dá leckdy zvětšit propojením koupelky spolu s toaletou. Pokud jste zůstali v domácnosti už jen dva, neměl by to být problém. Více o probourání příčky zauvažujte, pokud máte více dětí, pak by to asi nebylo zrovna vhodné řešení. Někdy se prostor může zvětšit i díky zbytečně velké chodbě, pak rádi ukrojíte kus chodby pro větší prostornost vaší nově budované lázně a posunete příčku směrem do chodby. Každý centimetr navíc má svou váhu.

bílá obyčejná vana

Pamatujte ale na to, že ne vždy vybouráním příčky dojde automaticky k většímu rozměru nově rekonstruované místnosti. Je třeba počítat s místem, kudy nutně povedou kabely anebo vodovodní trubky. Stejně tak odstraněním příčky přijdete rázem o dvě stěny, kam můžete umístit závěsné skříňky, byť i na jejich horní prostor. Obzvláště u takto malých koupelniček jsou velmi žádoucí jakékoliv skříňky s úložnými prostorami, a to jak na kosmetiku, ručníky i osušky, ale také i úklidové prostředky.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru