Přivítejte domů štěstí z pocházející Dánska

Hygge je dánské a norské slovo, které označuje pohodový přístup k životu, umění najít si něco krásného i na běžných okamžicích a vše to podporuje krásné, hřejivé a pohodové bydlení. Dánové patří mezi nejšťastnější národy na světě a jedním z důvodů je právě tento styl jejich života. Chcete také ve svém domově přivítat tuto filozofii o hledání štěstí, tepla a přátelství? Hlavními znaky jsou:

hygge deka pohoda

  • přírodní materiály,
  • svíčky,
  • chlupaté a hřejivé koberce a deky,
  • rodina, přátelé, dobré jídlo a láska.

 

Nic těžkého na tom není

Věřte, že najít inspiraci na bydlení v tomto stylu, není vůbec složité. Na internetu a Instagramu najdete miliony fotografií. Všechny mají ale jedno společné. Z těchto interiérů jednoduše čiší pohoda a teplo domova. Je to hlavně tím, že jsou místnosti plné přírodního dřeva, příjemných látek, svíček a dekorací v pohodě slaměných košů, plédů, měkkých polštářků a drobných kovových svícnů. Nemusíte mít pokoje přeplněné věcmi. Klíčová je atmosféra, kterou si budete denně užívat.
 
Důležité je, abyste se měli do čeho zachumlat, kam se usadit s knihou a horkým čajem. Jejich život se odehrává především doma, kde se musí nějak zabavit během dlouhých večerů a nekonečných zim zahalených sněhem. Součástí tohoto stylu ale není jen o samotném interiéru. Dekorace vám štěstí nepřinesou. Co byste tedy měli ještě připojit?

čaj deka sušenky
 

Pohodový život plný lásky

Vzhled domova je důležitý, ale není stěžejní. Nezapomínejte hledat krásu každodenních okamžiků v rodinné snídani a společných večerech při hraní společenských her, povídáním, vychutnáváním dobrého jídla a pochopitelně byste neměli zapomínat ani na romantiku a sex. Součástí hygge je také sebeláska a péče o sebe. Pokud máte chuť, dejte si bez výčitek skleničku vína nebo čokoládu a pořádně si to užijte. Ale samozřejmě to nepřehánějte. Všeho s mírou, stejně jako u všeho ostatního.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru