Podporujte děti v jejich snění

Čím a jak, ptáte se, maminky? No přece tím, že jim zatraktivníme jejich dětské prostory. Je konec interaktivním tabulím a černým klasickým tabulím, na které se psalo bílými nebo kreslilo barevnými křídami. Jistě, byly to určitě úžasné věci, které podporovaly myšlení a rozvíjely obrazotvornost, ale doba pokročila a vy můžete svému dítku udělat radost zase jinak. Vytapetujte alespoň jednu stěnu tapetou, na kterou děti mohou čárat a kreslit podle svého vkusu.

historická tabulka na psaní

Nikdo je nebude věčně napomínat, že tohle se nedělá! Samozřejmě jim musíte dostatečně vysvětlit, který prostor je určen pouze pro jejich malování, aby svým nadšení se nevrhly i na ostatní stěny a nevymalovaly je tak, že byste dítka pak zmalovali vy. Ale to se určitě nestane. S dětmi proberte, co smějí a co nesmějí a označte stěnu, která bude jen jejich království, kam si mohou kreslit jak jen jim je libo. Jen si představte, jak se chlubí před kamarády, že mají od maminky a od tatínka povoleno pokreslit zeď svého pokoje! To každé dítě nemá, tak začněte hned u toho vašeho. Děti milují čárání a kreslení.
Říkáte si po přečtení, že jsme se zbláznili? Nikoliv, na trhu totiž existují tapety, které jsou určeny právě pro tyto účely. Česká firma přivedla na svět samolepící vybarvovací tapety. Jak tento úžasný nápad vznikl? Právě díky dětské „samokreslící“ schopnosti a díky pomalovaným zdím. Tak vymysleli tapetu, která může být přímo designovým doplňkem do dětského pokoje a děti si ji mohou vybarvovat. Vzory jsou velké, dítkám bude pěknou chvíli trvat, než všechny zdolají. Instalace tapety na zeď je velmi snadná a jednoduchá a každý ji zvládne a ani nemusíte mít doma šikovného tatínka.

namalovaný motiv na stěně

Takže, máte-li doma malého kreativního tvorečka, určitě mu uděláte radost samolepící tapetou, kterou si bude moci vybarvovat pastelkami, fixy anebo voskovkami. A když si přizve kamarády, půjde jim vybarvování pěkně od ruky a báječně se zabaví. A vy si v klidu můžete dát svůj oblíbený šálek kávy a jen blahosklonně pozorovat ty malé drobečky, jak se propadají do světa fantazie a her.
Dopřejte jim to. kdy jindy, až budou dospělí, budou možnost si něco takového dopřávat?

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru