Podkrovní dětský pokoj

Trendem poslední doby je rozšiřování bydlení do podkroví. To se týká především místností určených k odpočinku – ložnice a dětské pokoje, pro pohodlí nechybí ani koupelna či WC. Bydlení v podkroví je ale velmi specifické. Není totiž až tak jednoduché do něj pořídit vybavení a to především díky omezení, které v sobě skrývá šikmý strop svažující se směrem ke zdi. Jak si poradit s tímto problémem?
Velmi častým řešením tohoto problému bývá nábytek na míru, jehož pořízení se sice značně prodraží, ale výsledek určitě bude stát za to. Zkušení výrobci totiž dobře vědí, k čemu který kout nejlépe využít. A jak tedy postupovat v rozmístění nábytku v dětském pokoji?světlý pokoj
Nejprve je třeba rozvrhnout jednotlivé zóny místnosti. Tato místnost totiž musí kromě odpočinku splňovat také další funkce. Získáme tak zónu pro spaní, hraní, přípravu do školy a ukládání věcí. Při rozvrhování jednotlivých částí je třeba co nejlépe vymyslet, kam kterou zařadit. Jedna zóna je jako stvořená pro umístění pod oknem, jiné zase prospěje méně světla. Je třeba postupovat tak, aby šikmé stěny nebyly na obtíž, právě naopak, aby zútulňovaly místnost.holka si čte knihu
Pozornost je třeba věnovat také výběru barev. Tmavou by do dětského pokoje nezařadil asi nikdo, ale vyhnout bychom se měli také výrazným odstínům. Ty mají tendenci opticky místnost zmenšovat, což je tady obzvláště nežádoucí. Použít je přesto můžeme, ovšem spíše ve formě doplňků či drobných dekorací.
Stejně tak je důležitý výběr nábytku. Ten by měl působit lehce, výškou by měl být přizpůsobený dítěti. Rozhodně se sem nehodí masivní a těžký nábytek, který je nadmíru zdobený. V jednoduchosti je krása a tady to platí dvojnásob.
Prostor poblíž okna je ideální pro umístění psacího stolu. Světlo ale musí dopadat ze správné strany a nesmí chybět žaluzie či roleta zamezující přístupu ostrých slunečních paprsků. Předškoláci tento prostor mohou využít pro potřeby hraní, prohlížení knížek a podobných aktivit. Naopak se sem nehodí postel, protože světlo by narušovalo kvalitu spánku. Prostor pod nízkým stropem je vhodný pro úložné prostory. Ne vždy ale koupíte takové, které se budou hodit přímo na dané místo, vyplatí se proto investovat do zakázkové výroby.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru