O domácích peletách

Česko lze bez nadsázky označit za peletovou velmoc. Vyrobíme tolik pelet – 500.000t ročně, že pokryjeme domácí potřebu a ještě zásobujeme okolní státy. A to palivem v nejvyšší kvalitě, které pochází z našich českých lesů. V současné době pelety pravidelně odebírá přes 30 000 spokojených uživatelů ze všech koutů ČR.
Všechno začíná v lese. Ideální je výroba, která klade důraz na tradiční model lokální spotřeby – zákazník topí peletami nebo briketami, které vznikly z pilin z místních pil při zpracování dřeva vytěženého v okolních lesích. Takový model třeba představuje výrobce Waldera, která na pile na Valašsku řeže kulatinu z Bílých Karpat pelety pak dodává na jihu Moravy i západním Slovensku.
Kmeny poražených stromů se v dřevařské výrobě zbaví kůry a následně rozřežou na truhlářské rozměry trámů, fošen a prken. Během opracování se až 30 % původního kmene mění v dřevěný odpad – štěpku a pilinu, ze které se dále vyrábí pelety. Tím se dřevní odpad výhodně zužitkuje.

f5nmmXgh62u6gnt

Pilina dále cestuje do peletárny, kde se musí zpracovat v řádu dní, aby neztratila na kvalitě. Potom přichází na řadu lisování. Pilina je lisem vytlačována do peletové matrice, která pilinu formuje do známého válečkovitého tvaru. Pelety jsou skladovány ve velkokapacitních silech, rovnou balené do 15 kg sáčků nebo přímo plněné do cisteren, kterými putují k vám – zákazníkům.
98 % českých pelet se pyšní mezinárodně uznávanou certifikací ENplus A1, která je zárukou nejvyšší kvality. Kvalitní peletky jsou základem pro komfortní topení i dlouhou životnost peletového kotle nebo kamen.

Export českých pelet

Čeští výrobci jsou stále významnými exportéry, i když se počet domácností, které topí peletami, výrazně zvýšil. Právě certifikace ENplus znamená pro české pelety na západních trzích významnou konkurenční výhodu oproti peletám z východu. I proto se jim v zahraničí tak daří.

Rozvoz zákazníkům

Distribuce pelet se provádí buď v pytlích o hmotnosti nejčastěji 15 kg, nebo komfortně cisternovým automobilem s pneumatickou dodávkou pelet hadicí. Možný je jak osobní odběr, tak dovoz až do domu nebo dokonce přímo k vašemu kotli pomocí terénních manipulátorů, které si vozí nákladní vozy Waldery.

40azvx4fe70enec


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru