Nový styl pro starý dům

Z ženského pohledu

 
Někomu přeje štěstí a nemusí s bydlením začínat od nuly. Jednou z možností, jak si splnit sen, je rekonstrukce starého domu, který třeba zdědíme, nebo za výhodnou cenu koupíme.
Máme několik možností, jak to řešit:
• finančně náročná rekonstrukce na klíč
• kombinace svépomocné opravy s placenými řemeslníky
• využití dobrovolného stavebního týmu z příbuzných a přátel
Při druhé a třetí variantě můžeme ušetřit na výdajích za stavební firmu a zůstane více peněz na zařízení opraveného domu.starý venkovský dům
 
Pokud se tedy rozhodnete pustit se do oprav svépomocí, brzy zjistíte, že vaše představa, že budete žít zatím u rodičů nebo v nájmu a ve volném čase dojíždět na stavbu, je po nějakém čase problematická. Stavební úpravy neprobíhají tak rychle, jak to bylo v plánu. Čím déle rekonstrukce probíhá, tím máte méně volna, které tomu dáváte a únava se začíná hlásit stále víc.
Jediným řešením je, nastěhovat se na staveniště.  Způsob bydlení vás velice rychle donutí zrychlit tempo prací. Vše je potřeba pečlivě naplánovat a dodržovat si své termíny. I když z počátku není vidět velký pokrok a zakopáváte o hromady stavební suti a žijete v prachu a chladu, leckdy i bez teplé vody, přijde magický okamžik, kdy začne být vidět vaše udělaná práce a člověka zaplaví pocit hrdosti, že něco dokázal.
Pár měsíců fyzického a duševního vypětí je také velikou životní zkouškou partnerského vztahu. Během této doby budete o sobě a o svém partnerovi několikrát pochybovat. Možná si i tajně zapláčete. Technické myšlení mužů a žen se hodně liší a chlap má jasnou představu a předpokládá, že to vidíte úplně stejně. Pokud nereagujete, jak očekává, je protivný a naštvaný. Budete mu muset donekonečna opakovat, že musí nahlas říct své plány a postupy, abyste se mohla zapojit a být přínosem.rekonstrukce domu
Ale všechno není špatné. I když určité období budete chodit spíš v tmavém sportovním oblečení, pravidelná těžší fyzická práce vás odmění pružnou postavou a fyzická kondice bude každým dnem lepší. K vlastnoručně opravenému domu budete mít blízký vztah a také poznáte, jestli máte doma muže do nepohody.
A to stojí za to, nemyslíte?

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru