Několik dobrých rad, jak zrekonstruovat panelákovou koupelnu

Už dlouho se odhodláváte při každodenním pohledu na vaši stařičkou panelákovou koupelničku k rozhodujícím kroku, jak ji přebudovat a úplně změnit? Jenže si s tím nevíte rady? Svěřte to skutečným profesionálům, kteří se na rekonstrukce koupelen přímo specializují a budete velmi mile překvapeni, jak dokážou z malého prostoru vytěžit maximum. Mají s tím už své léty a praxí vybudované zkušenosti. Dovolte nám předložit vám několik triků. V každém případě asi nebudete váhat s odstraněním umakartového jádra. To prostě musí pryč. Ty tam jsou doby, kdy dobře fungovalo, ale přišla jiná doba a umakart dosloužil. Nastupují klasické obkladačky a dnes máte na výběr z několika tvarů, druhů, materiálu, barevnosti, až oči přecházejí.

luxusní vodovodní kohoutek

Varujeme před příliš tmavými barvami. Sice vypadají elegantně, ale mohly by opticky zmenšit prostor. Co naopak může místnost opticky rozšířit, je použití podélných zrcadel. Dobrým tipem je použít přes celou stěnu dva pruhy kvalitního zrcadlového skla s tím, že jednu tabuli usadíte níže, aby i menší členové rodiny měli to potěšení se v zrcadle vidět.
Vybírejte asymetrické tvary umyvadel. Může se zdát, že rohové umyvadlo zabere méně místa, ale nevejde se pod něho skříňka s úložným prostorem. Raději než police, zvolte uzavřený nábytek z jedné nábytkové série – šuplíky, uzavřené skříňky. Místnost bude vypadat útulněji a harmoničtěji. Pokud jste měli v koupelce jen prostorný sprchový kout a toužíte po večerní voňavé lázni, nemusíte zůstat u nevyužitého sprchového koutu, ale nainstalovat i kratší menší vanu. Každá vana nemusí mít 160 cm! Doplňte skleněnou zástěnou a další luxusní doplněk si získal místo ve vaší koupelničce.

atypický hranatý koupelnový nábytek

Novodobým směrem je propojení koupelen s ostatními místnostmi v bytě, a to díky průsvitným, ale neprůhledným luxferovým tvárnicím. Anebo můžete v horním prostoru využít skleněné průhledné tvárnice. Vaše koupelna bude působit vzdušným dojmem, protože bude skrze ně pronikat denní světlo.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru