Minimalismus neznamená úplně prázdný byt

V jednoduchosti je krása. To je přísloví, které zná každý z nás a říká se již po desítky, možná stovky let. A má to svůj důvod. Odborné studie dokázaly, že lidé, kteří vlastní příliš mnoho věcí, jsou velice nešťastní. Majetek jim nedává svobodu, ale naopak je omezuje, protože o něj mají neustále strach. Řešení je přitom jednoduché. Zbavit se všeho přebytečného a nechat si jen to, co pro vás má skutečný význam a užitek. A právě to je cílem životního stylu, který se nazývá minimalismus.

minimalismus kuchyně jídelna
 

Bílá barva a přírodní materiály

Bílá a další světlé barvy se staly pro minimalismus typické. Nicméně v poslední době se styl rozvolnil. Nyní je mnohem barevnější a osobitější. Mezi naprostý základ ale stále patří neutrální barvy, jako je bílá, béžová, všechny odstíny šedé. Tento základ následně můžete doplnit barevnějšími doplňky. Většina lidí volí jen jednu výraznější barvu (nejčastěji červenou nebo hnědou), ale je to pouze na vás.
 

Klíčem je jednoduchost

Chcete-li dosáhnout skutečného minimalistického designu, vybírejte nábytek s ostrými liniemi. Ideální je dřevo nebo kůže, ale někteří volí spíš nerez nebo sklo. Zapomeňte ovšem na velké zdobení nebo vzory. Ty k tomuto stylu nepatří. Doplňky mít doma samozřejmě můžete, ale všeho s mírou. Nemusíte se rozloučit se vším, co vlastníte. Soustřeďte se ovšem na každý kousek a rozhodněte, jestli vám přináší dostatečný užitek a potěšení.
 
minimalistická ložnice balkon

Osobní předměty si užívejte dál

To, co na tomto životním stylu většina lidí nechápe, je hodnota věcí, které byste si měli nechat. Jste milovníkem knih a máte plnou knihovnu? Nevadí, jen si je všechny hezky nechte. Předměty, které používáte pro své koníčky, které vás hodně zajímají, musí doma zůstat. Lidé si často myslí, že nemohou nic sbírat, ale tak to není. Jednoduše si doma nechte vše, co vám přináší radost. A jistě si užijete také to, že se jednoduchý interiér bude velice snadno a rychle uklízet.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru