Magnetická tabule pro děti – vyrobte jim ji během chvilky

Na co se hodí magnetická tabule pro děti? Ratolesti si na ni mohou přicvaknout magnetky z dovolené, fotky od kamarádů, sběratelské karty, školní rozvrhy a úkoly. A když vyberete tu správnou, dá se ni malovat také fixy nebo křídami. Podívejte se.

Magnetická tabule poslouží v kanceláři, obchodě, ve škole, kuchyni nadšené hospodyňky. Ale přínosná je magnetická tabule i pro děti. Mohou ji využít na umístění a vystavení různých kartiček, pohlednic, obrázků.

magnetická tabule

Plechovou nebo moderní nalepovací?

V hobby marketech, prodejnách nábytku a možná i v kancelářských potřebách asi seženete magnetickou tabuli plechovou. Tu je potřeba ke zdi přišroubovat do hmoždinek, pro které zřejmě budete muset vyvrtat otvory.

Mnohem jednodušší umístění umožňují magnetické tabule pro děti nalepovací. Jejich základem je samolepicí pokovená fólie, na které magnety a magnetky dobře drží.

Po očištění stěny od prachu a naměření místa, kam chcete tabuli umístit, stačí jen odstranit ochrannou fólii, nástěnku přiložit ke stěně a vyhladit třeba hadříkem. A magnetická tabule pro děti je připravená k používání!

Máte křivou stěnu? Vyberte fólii s pěnovým lepidlem

Ne vždy jsou stěny úplně rovné, hlavně ve starých domech a bytech. I na to výrobci mysleli. Vyberte si samolepicí magnetickou tabuli s pěnovým lepidlem, které jemné nerovnosti vyrovná.

tabule pro děti

Děti mohou kreslit fixy nebo křídami

Výhodou samolepicích magnetických tabulí pro děti je jejich popisovatelnost. Vaše dítka na ně mohou kreslit a psát fixy na whiteboardy a bílé tabule. Pokud raději malují křídami, i to je možné. Jen jim musíte na stěnu přilepit černou samolepicí magnetickou nástěnku nejen pro děti, na kterou se dá psát křídami. Funguje stejně, jako ta bílá, má však jiný povrch.

Jaké magnety se pro magnetické tabule hodí?

Na magnetické nástěnce ale budou držet i magnetické tyčky, kostky, koule a další neodymové silné magnety. Dejte ale pozor na to, aby se nedostaly do rukou malých dětí, které by je mohly spolknout nebo si skřípnout prsty. Malým dětem do rukou silné magnety nepatří.

Na magnetické nalepovací nástěnce budou držet také magnetické fólie a fotomagnetky.

Pro připevnění pohlednic, fotek, obrázků, plánků k magnetické tabuli se dají využít skoro všechny typy magnetů – magnety a magnetky na ledničku, kancelářské magnety i barevné magnetické figurky. Doporučujeme používat neodymové magnety, které mají větší magnetickou sílu než předchozí typy feritových magnetů.

Ať magnetická nástěnka dělá dětem radost.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru