Ložnice je naší oázou klidu a pohody

Odborníci praví, že zhruba jednu třetinu svého života prospíme. Tedy pokud se vezme v potaz kvalitní spánek, kdy si pořádně odpočineme a načerpáme potřebnou energii na nový den. O kvalitě samotného spánku rozhoduje více věcí. Nejen uzpůsobení samotné ložnice, která by měla splňovat určité požadavky, ale také rozhodující bude postel a prvky, které jsou její součástí. Každý by si měl určit své priority a rozhodně se zaměřit na kvalitní výrobky v ložnici. Není to jen tak nějaká investice do vybavení, ale do našeho zdraví, což je podstatný rozdíl.bílá v kombinaci černé – jednoduchá

Důležitý je výběr matrace

Pohodlná postel, rošt a matrace tvoří nejdůležitější základ. Vybrat si kvalitní a vyhovující matraci nemusí být zase tak složité, jak to může podle množství různých nabídek vypadat. Postačí si zajít do obchodu a tam si ji klidně vyzkoušet. Většinou s tím prodejci počítají a v některých obchodech dokonce sami vyzvou zákazníka k vyzkoušení. Je to dobře, protože člověk, který má problémy s pohybovým aparátem má možnost posoudit, zdali matrace není pro něj moc tvrdá. Taková by se potom stala spíš nočním utrpením, ačkoliv by měla velmi příznivé recenze. Každý člověk potřebuje zkrátka něco jiného. Skvělé je nakupovat i tam, kde nabízí do určité doby možnost vrácení matrace nebo její možnou výměnu, mnohdy se může stát, že to co je příjemné na první moment, se později projeví v opačné realitě.luxusní ložnice, hnědé barvy, doplněné světlem a dekorací
Dva základní typy matrací:

  • Pěnové– mají přirozeně další kategorie a tak se můžeme setkat s výrazem studené, paměťové, líná pěna a podobně. Skládají se z jedné a více pěn, což umožňuje kombinaci několika tuhostí. Řadí se mezi komfortní a hygienické, ovšem s nižší životností.
  • Pružinové– patří k nejpoužívanějším, ale nejsou vhodné na polohovací lamelové rošty. Na druhou stranu mají delší životnost a pružiny zaručují přijatelné ortopedické vlastnosti.

Pro klidný a plnohodnotný spánek jsou důležité další faktory, ale především ložnice by měla být sama o sobě velmi příjemná a útulná, což podpoří celkový pohled.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru