Logistika věda je, má však jasné údaje

Skladování, ukládání a uchovávání různého typu zboží, materiálu či předmětů je velmi obsáhlý termín. Pořádek a dobrá organizace mohou výrazně změnit k lepšímu nejen interiér domu, ale i kanceláří a skladů. Čistota, přehled a řád přispívají k lepšímu vnímání pracovního místa a ve svém důsledku k lepšímu soustředění a zefektivnění produktivity práce.

Uschovat či uložit na stálo nebo jen na přechodnou dobu určité materiály lze na různých místech. Může se jednat o skladovou budovu, místnost nebo jen skříňku. Záleží na typu komodity. Sklady využívají téměř všechny obchodní, výrobní či distribuční řetězce a další společnosti. A pochopitelně různé typy zboží a předmětů vykazují odlišné nároky na skladování.

V některých odvětvích se budeme setkávat se zcela specifickými požadavky na uskladnění. Například potravinářský průmysl musí většinu svých produktů uchovávat v chlazených skladech, chemický průmysl v lépe požárně i jinak zabezpečených místech a elektronický průmysl může mít zvýšené nároky na odstranění statické elektřiny.

Regály do skladů zásadně kovové s vysokou nosností

Sklady jako takové jsou součástí převážné většiny průmyslových, obchodních, zemědělských a jiných komerčních organizací a zde mohou mít mnoho různých účelů, velikostí i provedení, od malých místností uvnitř kancelářských budov přes zastřešené přístřešky na dvoře závodu až po velké zastřešené skladovací areály umístěné poblíž velkých obchodních center, u dopravních překladišť či ve velkých výrobních podnicích. I naše společnost se zaměřuje na tyto velké klienty a poskytuje komplexní řešení ve vybavování hal a skladů mnohdy obrovských rozměrů. Pro ilustraci poslouží následující případová studie pro společnost Airshoppen.

65763-logistika

Správné uložení zboží a materiálu

V průmyslovém prostředí lze určité materiály skladovat na volné ploše, ale většinou se používají montované regálové systémy. Ty se musí vyznačovat vysokou pevností a odolností.
Zboží byste nikdy neměli skladovat přímo na podlaze. To často vede k poškození nákladu a porušení norem. Sortiment musí být uchováván minimálně na paletách, což výrazně urychluje jeho zpracování a skladování.
I takové uložení musí mít však svůj systém. Těžká břemena patří do spodních polic s vysokou nosností, přičemž je třeba dbát i na rovnoměrné rozložení břemen. Nosnost regálů do dílny nebo skladu je však vysoká, v některých případech zvládnou až 1000 kg na polici. Méně potřebné a lehčí věci dávejte do vrchních polic, díky čemuž vám při jejich potřebě nehrozí riziko zranění.
Regály slouží k uskladnění výrobků, které zde mohou být umístěny po kusech nebo po celých paletách. Dle toho též rozlišujeme různé typy regálů: buď jsou to nastavitelné paletové regály, průjezdné či pohyblivé regály. Existují i pojízdné s pohonem.
Na uložení specifických druhů zboží budou sloužit bytelné konzolové regály nebo například regály na pneumatiky.

Od špendlíku po lokomotivu

Ve společnosti AJ Produkty si zakládáme na tom, že jsme vlastně takovým univerzálním obchodním domem, kde seženete doslova pod jednou střechou vše potřebné pro vaši firmu. Ať se jedná o kancelářský nábytek nebo vybavení skladů, dílen, obchodů či restauračních a jiných provozů, jsme schopni vám poskytnout řešení na míru dle vašich konkrétních požadavků. A zejména v oblasti skladování, ukládání a uchovávání se vždy bude jednat o vysoce odolné výrobky z bytelných materiálů provedené v poctivé severské kvalitě.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru