Koupelna, kterou už nebudete muset ukrývat před zraky ostatních

Koupelna v blízkosti ložnice je rozhodně velmi praktická a o výhodách v každodenním životě asi není zapotřebí příliš polemizovat. Koupelna, která je součástí ložnice už sice může být na pováženou, ale v posledních letech se těší tento trend velké oblibě.
 
Jednotlivé prvky koupelny už nepředstavují pouze nevzhledné plechové či keramické kousky sanity, ale svým stále propracovanějším designem skvěle zapadnou do moderního interiéru. I když jsme se s tímto řešením ještě donedávna mohli setkávat pouze v hotelových pokojích, nyní ho už můžeme obdivovat i v běžném bydlení.

luxusní interiér
 
Koupelna v blízkosti ložnice či dětského pokoje už našla praktické využití v rodinných domech i větších bytech. Ještě donedávna byla koupelna prostor, který byl primárně skryt před zraky ostatních. S příchodem designových koupelnových prvků je ale situace diametrálně odlišná. Ve spoustě interiérech je naopak žádoucí, pokud je koupelna spojena s místností na spaní. Určitě se nejedná o variantu pro každého, ale své příznivce si jistě získala.
 
V případě moderního propojení koupelny s další místností je potřeba počítat s omezením soukromí. Povětšinou je koupelna přímo součástí ložnice, případně je oddělena jen skleněnou stěnou.

žena ve vaně
 

Začlenění koupelny do ložnice

Ložnice nabízí nejschůdnější řešení, kde je možné prostor propojit s koupelnou. Existuje hned několik variant, které pracují s myšlenkou propojení ložnice a koupelny. Je možné vybourat příčku mezi těmito dvěma prostory a nechat prostor zcela otevřený, případně místnosti oddělit prosklenou příčkou. V úvahu přichází i varianta, kdy je z koupelny vyňat jeden prvek, který je následně umístěn do místnosti ložnice. Toto propojení dvou zdánlivě odlišných prostorů přináší nový pohled na koupelnu jako takovou. Není zapotřebí, aby byla ukryta za zavřenými dveřmi, ale naopak můžou jednotlivé koupelnové prvky sloužit jako neotřelý doplněk interiéru.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru