Klidný spánek díky Feng shui

Jestliže špatně spíte a nemůžete stále odhalit příčinu, pak může být problém přímo ve Vaší ložnici. A to vinou rušivých elementů. Řešením může být zařízení ložnice ve stylu Feng shui.

  • Tento termín označuje dávné čínské umění, jehož cílem je nastolení rovnováhy a harmonie v životě a prostoru.
  • Ložnice v tomto stylu by tedy měla být harmonická a uklidňující.

minimalisticky zařízená ložnice

V žádném případě by se v ní neměla vyskytovat elektronika v podobě počítačů nebo mobilů.A to ani v případě, že bude pracovní stůl ne druhém konci místnosti.

  • Důležitá je také otázka barev.
    • Nejen podle zásad Feng shui, ale podle moderních psychologických poznatků bychom měli v ložnici vynechat křiklavé nebo jasné barvy a sáhnout spíše po tlumených, které mají za úkol uklidňovat.
    • Jasně červená barva v nás probouzí energii, a tak by měla být spíše v pracovně či v kuchyni.

Nevisí Vám něco nad hlavou?

Důležité jsou ale i takové prvky, které na první pohled příliš nevnímáme. Jedná se o prvky zavěšené nad postelí nebo v její blízkosti. Naše podvědomí může tyto visící věci vyhodnotit jako potencionální nebezpečí a klidný spánek je narušen.

Pozor na zrcadla

Velký důraz klade Feng shui na zrcadla. Není nutné ho v ložnice vyřadit. Jen je třeba, aby nebylo umístěné v takovém úhlu, aby do něj ležící mohli nahlížet.

  • Podle Feng shui totiž zrcadla násobí počet lidí v ložnici a tím pádem mají partneři blíže k nevěře.
  • Kromě toho může být zrcadlo mostem, přes který přecházejí duchové.

detail hlavy mladé ležící a usmívající se ženy
Důležité je také umístění postele. Důležitým hlediskem pro spokojený spánek je dostatek prostoru kolem, aby mohla volně proudit pozitivní energie. Postel by také neměla být v dolní části příliš blízko u dveří. Dveřmi proudí příliš energie, a to by nás mohlo ve spánku rušit. Horní část postele je u zdi, a to nejlépe na severní straně, která je pokládána za nejklidnější.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru