Jaké barvy do dětského pokoje

Jednou z otázek, kterou budeme po narození našeho potomka řešit, je dětský pokoj. Hlavními podotázkami budou především – kdypro dítě pokoj připravit a v jakých barevných odstínech ho zkrášlit. Prvním problémem, který je nutné vyřešit je, kdy vlastně dopřát svému potomkovi vlastní pokoj. V tomto ohledu se názory různí.

dětský pokoj

  • Někdo preferuje téměř okamžitě odstěhovat miminko do vlastního pokoje a pro někoho je tento systém neúnosný, protože dítě potřebuje mít svou blízkou osobu stále na dosah.

Většinou panuje názor, že dítě by mělo mít svůj vlastní prostor od tří let věku. Je to tedy doba, kdy začíná prozkoumávat naplno věci kolem sebe.

Jaké barvy do dětského pokoje

Pokud se tedy rozhodneme zařídit svému potomkovi vlastní pokoj, budeme řešit barvy. Rozhodně by to chtělo vybrat takové, které budou omyvatelné a pochopitelně netoxické.

  • Dětský pokoj by měl být pestrý a barevný.
  • Rozhodně to ale není myšleno tak, že by každá stěna měla svítit jinou barvou.

Barevnost tkví především ve věcech, hračkách a knížkách. Stěny by měly být spíše méně výrazné a celkový dojem tak trochu mírnit. Především u malých dětí by mohly příliš pestré stěny přitahovat pozornost takovým způsobem, že by mohlo docházet i k poruchám spánku.

světlý pokoj

  • Jednou z možností je takzvaná „zlatá střední cesta“.
  • Stěny vymalovat neutrálně a doplnit je zajímavými kresbami.

Pokud nejste právě malířem a necítíte se na tak náročný úkol, pak není problém vše vyřešit moderními tapetami.Výběr je natolik široký, že jistě pro svého potomka vyberete to pravé.

Další otázkou je barva nábytku

Tady je to většinou jasné. Spousta rodičů se přiklání k tomu, aby holčička měla svůj pokojíček spíše dorůžova a kluk v modré barvě. Pro sourozenecký pokoj je dobré zvolit kompromis. Tím může být kupříkladu kombinace zelené a žluté.

  • Hlavní je, aby bylo vše sladěné a pokoj nepůsobil rušivým dojmem.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru